BTK, 0850’li hatlara ceza yağdırdı!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

BTK, 0850’li hatlara ceza yağdırdı!

0

Yıllardır kullanıcılarını mağdur eden konulardan birisi, 0850’lü numaralardan gelen izinsiz aramalar. Bu konuda çeşitli önlemler alınmış olsa da, maalesef bu numaralar aramaya devam ediyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu vatandaşı mağdur eden bu aramaları gerçekleştirenlere adeta ceza yağdırdı.

 

BTK, 0850’li hatlara 51.5 milyon TL ceza kesti

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından internet erişim hizmetlerinin satış ve pazarlamasına yönelik yapılan izinsiz aramalar hakkında bir süredir yürütülen idari süreç tamamlandı.

Kamuoyunda “istenmeyen arama” olarak bilinen ve vatandaşları rahatsız eden satış ve pazarlama aramaları ile ilgili, işletmecilerin alt bayilik/acentelik düzenlemelerine uyumlarını kapsamlı bir şekilde inceleyen BTK, mevzuata aykırı uygulamaları bulunduğu tespit edilen 15 işletmeciye ceza yağdırdı.
Vatandaşla izinsiz aramalarla iletişime geçen firmalara BTK tarafından alınan karar ile değişik tutarlarda olmak üzere toplamda yaklaşık 51.5 Milyon TL idari para cezası uygulandı.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap