Brave, Dev Rakipleriyle Mücadelede Cepheyi Genişletti!
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Brave, Dev Rakipleriyle Mücadelede Cepheyi Genişletti!

0

Alternatif tarayıcı Brave’in arkasındaki ekip, şimdi de Microsoft Teams ve Google Meet’i tahtından indirmeyi hedefleyen Brave Talk hizmetini genişletmeye başladı.

Brave Software, gizlilik odaklı video konferans hizmeti Brave Talk‘u güncelleyerek hizmete bazı yenilikler getirdi. Yeniliklerin arasında kullanıcıların Brave Talk linklerini Google Takvim davetlerine bağlama (aynen Google Meet gibi) imkânı veren bir tarayıcı eklentisi bulunuyor. Burada hedef, kullanıcıların Brave Talk’u günlük rutinlerine daha kolay almasını sağlamak.

 

Firma tarayıcı eklentisine ek olarak, video konferans servisinin bedava versiyonunu da genişletti ve artık dört kullanıcıya kadar sınırsız video konferans imkânı sunuluyor.

Güvenlik odaklı bir web tarayıcısı olarak hayata başlayan Brave, şimdi hakimiyet alanını genişletmek için farklı servisler sunmaya başlıyor. Yeni servislere örnek olarak Brave VPN, firewall, crypto wallet, haber servisi ve Brave arama motorunu verebiliriz.

Brave yaptığı açıklamada, “Yeterli şeffaflık ve kontrol olmadan kullanıcı verilerinin toplanmasını ve paylaşılmasını içerebilen diğer video konferans sağlayıcılarının aksine, Brave Talk varsayılan olarak kullanıcı bilgilerini veya kişileri paylaşmayacak şekilde tasarlanmıştır” dedi.

Kaynak:https://nypost.com/2022/01/01/why-google-is-warning-android-users-to-update-microsoft-teams-asap/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir