BLU Energy JR ile 3 Gün Bitmeyen Bataryalar
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

BLU Energy JR ile 3 Gün Bitmeyen Bataryalar

0

İnsanların en çok karşılaştıkları sorunların bir tanesi de şarj sorunu. Bunun üzerine yapılan çalışmalar sonucu Miami merkezli bir teknoloji firması yaklaşık 120 TL’ lik bir akıllı telefon tasarladı. Bu telefon tek seferde 72 saat standart kullanım imkanı sağlıyor.

İşte telefonun özellikleri;

 • 480×800 piksel çözünürlüklü 4 inç ekran, 4 çekirdekli 1.3 GHz hızında çalışan MediaTek MT6571 işlemci , 256 MB RAM
 • MicroSD destekli 512 MB hafıza, 3.2 Megapiksel ana kamera.

Şarj konusunda en etkili yol reklam önleyici kullanmak. Çünkü bir tarayıcının yüklenmesi sırasında indirilen video ve fotoğraflar yüzünden şarj %50 gibi bir oranla daha hızlı tüketiliyor.

Tabiki bunun yanında kullanıcıların telefonu nasıl kullandığı da çok önemli. Biraz da bazı doğru bildiğimiz ancak yanlış olan kurallardan bahsedelim.

 • Orjinal olmayan şarj aleti kullanma; Taklit olmadığı takdirde, onaylanmış markaların ürettiği ama orijinal olmayan şarj cihazları cihazınıza zarar vermez.
 • Şarjda iken telefon kullanılmaz; Taklit bir şarj cihazı kullanmadığınız sürece şarj olan cihazınızı kullanmanızda hiç bir mahsur yok.
 • Telefonu gece şarjda bırakmak ömrünü azaltır; Telefonunuz sandığınızdan daha akıllıdır. Tamamen şarj olan bir telefon -en basit anlatımıyla- şarj olmayı bırakır.
 • Arada bir telefonu kapatmaya hiç lüzum yok; Her ne kadar bir makine olsa da, telefonunuzun da arada bir nefes almaya ihtiyacı vardır.
 • Tamamen bitene kadar telefon şarj edilmez; Telefonunuzu zaman zaman “süper şarj” etmek yerine her gün azar azar şarj etmelisiniz. Eğer şarj etmek için pilinizin %0′ düşmesini bekliyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Her pilin belli bir şarj edilebilme sayısı vardır ve pil tamamen tükendiği her sefer sayaçtan bir sayı daha eksilir.

TELEFON ŞARJIMIZIN DAHA UZUN GİTMESİ İÇİN NELER YAPMALIYIZ?

Bekleme konumuna geçen telefon o an için harcayabileceği en az enerjiyi kullanır.  Hem gözlerinizin sağlığı hem de uzun pil ömrü için ekran parlaklığını orta seviyede kullanınız. Bluetooth’un sürekli açık kalması, ekran ışığının sürekli yanması ile aynı anlama gelmektedir. Sürekli titreşim kullanıyorsanız ve çok fazla çağrı alıyorsanız bataryanızın yarısını titreşimin harcadığını söyleyebiliriz.

Wireless özelliği bulunan telefonlarda şarj sıkıntısı daha fazla görülmekte. Bunun ilk sebebi aslında Wireless özelliği değildir. İnternete bağlandığınız süre içerisinde telefonunuzun aydınlatması sürekli açık kalmaktadır ve gezdiğiniz sayfalar için telefon farklı işlemeler gerçekleştirmektedir.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

1989 yılında Akhisar'da doğdum. Eğitim ve öğretim hayatımı Pamukkale Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra dijital platformlara olan ilgim arttı. Ve bilgi paylaşım sistemlerine ilgi duymaya başladım.Google, Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarında seo optimasyonu yapmaya başladım. Ayrıca gıda mühendisliği yapmaktayım.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir