Blogunuzdan Para Kazanma
  1. Ana Sayfa
  2. Adsense

Blogunuzdan Para Kazanma

1
+ - 0

Blogger Adsense hesabınız, prosedür ihlallerinden dolayı durduruldu ise farklı hizmetlerden reklam alarak para kazanabilirsiniz. Blogger’un özgür düşünceli, blog olduğunu düşünürsek 3. taraf hizmetleri kullanarak blog yazarlarının para kazanmasını engellemediğini bilmemiz gerekir. Birçok blogger kullanıcısının, Adsense İhlalleri sonucunda bloglarında reklamların gösterilmediğini biliyoruz. Adsense Reklamlarından çok fazla para kazanılmadığını da bilmeyenimiz yok gibidir. 3. taraf reklam sağlayıcılarından da kazanılmayacağını biliyoruz. O zaman Konuyu iki şekilde düşünmek gerekiyor.

adsense-reklamin-yokmu
1. Blogger blogunuzda eksiklik olarak görülen reklamların görselliğini sağlamak.
2. Reklamlardan az da olsa elde edilen gelir.
Blogunuzun görünüm görselliğini geliştirmek amaçlı VigLink, SkimLinks, İnfolinks, gibi 3. taraf reklamları kullanarak blog görselliğinizi eski konumuna getirebilirsiniz.
Yukarıda verdiğim linklere giriş yapıp konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu sitelere giriş yapıp şartları okuyarak alacağınız kod parçarını (snippet) blogu’unuza ekleyerek reklamları göstermeniz mümkün.

Kodları, Widget olarak blogunuza görderebir, Gadget olarak da istediğiniz alana taşıyarak yerini belirleyebilirsiniz.
Reklam Kod uygulama şekli :
→ Reklam sağlayıcısının, Widget gönderme aracını kullanarak yerleşim panelinize göndermesini sağlamak.
→ Reklam sağlayıcısından alacağınız kod parçasını yerleşim → Gadget ekle → HTML/JavaScript yolunu takip ederek kodları eklemektir.
→ Gadget’inize ekleyeceğiniz kod haricinde, başlık kısmına bir şey yazmayın.
Kodları eklediğinizde blogunuzda çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Reklamlar görülmüyorsa kodları tam alıp almadığınızı tekrar kontrol edin.
→ Reklam ile ilgili bilgiler, reklam sağlayıcıları tarafından verilmektedir.
Adsense reklamları kullanıyorsanız, 3. Taraf Reklam kullanırken, Adsense içerik politikalarını ihlal edip etmediğinizi inceleyiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap