Blog’unuza Popüler Yayınlar Gadget’i Ekleyin
  1. Ana Sayfa
  2. Blogger

Blog’unuza Popüler Yayınlar Gadget’i Ekleyin

0

Popüler Yayınlar ismini birçok sitede görmüşsünüzdür. En çok izlenen yazılarınıza verilen bir link bağlantısıdır. Blog’unuza oldukça şık bir görünüm verdiği gibi, aynı zamanda yazılarınıza bağlantı oluşturması  nedeni ile okuyucu kitleniz için, ana sayfanızın bir bölümünde 10 ad. yazı bağlantıları görülür. Okuyucuların ilgisini çeken konulara bakması sizin okuyucu kitlenizin artmasını sağlayabilir. Blogger bu eklentisi oldukca dikkat çekicidir. LinkWithin gibi benzer sayfalar oluşturmaya yarayan araçlar grubunda olup, Blog kurulumunda ilk akla gelen eklentilerdendir. Popüler Yayınlar gadget’ini çok basit bir şekilde blogger blog’unuza kurabilmeniz için ilgi adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Yeni blog açan yazarlar için önerilen gadgetler arasındadır.

populer-yayinlar

Popüler Yayınlar gadget’ini kurmak için ;

1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.

2. Yerleşim sekmesine tıklayın.

3. Gadget ekle seçeneğini açın ve pencere içindeki Popüler Yayınlar ismine tıklayın.

Eklentinin görüntüsünden de anlaşıldığı gibi birçok seçenekleri mevcuttur. Yazınızın yan tarafına resim ekleyebilir veya yazılarınızı parçalanmış şekilde gösterebilirsiniz. (snippet)

Görüntü üzerinde denemeler yaparak beğendiğiniz görüntüyü kaydetmeniz yeterli olacaktır. Snippet seçimi ile yazılarınızın kısa görünümü sağlanır. Snippet kaldırırsanız yazınızın sadece linki görülür. Tüm seçimlerinizi tamamladığınızda, gadget’inizi kaydedin ve yerleşim panelinde maus ile sürükleyerek görülmesi gereken yerde konumlandırın.

 Popüler yayınlar ekleyin

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap