Blogunuza Facebook Hayran Kutusu Nasıl Eklenir
  1. Ana Sayfa
  2. Eklentiler

Blogunuza Facebook Hayran Kutusu Nasıl Eklenir

+ - 0

facebook-like-box

Daha önceden Blog’ uğunuza bir Facebook hayran sayfası açtıysanız bu uygulamayı kendi blog’ uğunuza taşıyabilirsiniz. Blog’unuza gelen ziyaretçilerinizin facebook sayfanıza üye olabilmelerini sağlamanın en kolay yollarından biridir. Buradan Facebook hesabınızla giriş yapıyoruz. Aşağıdaki resimde görülen ayarları anlattığım şekilde uygulayacağız.

eklenti-ayarlari

Facebook Sayfası URL yazan yere; daha önceden oluşturduğunuz sayfanıza gidiyorsunuz. Sayfanızı açıp en üstte araç çubuğuna bakınız, orada benim sayfamdan verdiğim örneğe göre sizin sayfa ID numaranız link şeklinde gözükmektedir.

Örnek benim sayfa linkim :
https://www.facebook.com/guney59paylasim
Sayfada gerekli ayarlarınızı yaparak kodu alın yazan yere tıklayın

facebook-iframe-kodu

İframe yazan yerdeki kodu komple seçip kopyalayalım. Blogunuzda tasarım> Yerleşim> Gadged ekle Tıklıyoruz. Açılan penceredeki HTML/Javascript ekle yazan seçeneğe tıklayıp uygulama sayfasından kopyaladığınız kodu açılan yeni pencereye yapıştırıp kaydedin. Gadged içerisindeki kodlardan genişlik ve yükseklik ayarlarını blogunuza göre tasarlayabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap