Blogunuza Facebook Hayran Kutusu Nasıl Eklenir

facebook-like-box

Daha önceden Blog’ uğunuza bir Facebook hayran sayfası açtıysanız bu uygulamayı kendi blog’ uğunuza taşıyabilirsiniz. Blog’unuza gelen ziyaretçilerinizin facebook sayfanıza üye olabilmelerini sağlamanın en kolay yollarından biridir. Buradan Facebook hesabınızla giriş yapıyoruz. Aşağıdaki resimde görülen ayarları anlattığım şekilde uygulayacağız.

eklenti-ayarlari

Facebook Sayfası URL yazan yere; daha önceden oluşturduğunuz sayfanıza gidiyorsunuz. Sayfanızı açıp en üstte araç çubuğuna bakınız, orada benim sayfamdan verdiğim örneğe göre sizin sayfa ID numaranız link şeklinde gözükmektedir.

Örnek benim sayfa linkim :
https://www.facebook.com/guney59paylasim
Sayfada gerekli ayarlarınızı yaparak kodu alın yazan yere tıklayın

facebook-iframe-kodu

İframe yazan yerdeki kodu komple seçip kopyalayalım. Blogunuzda tasarım> Yerleşim> Gadged ekle Tıklıyoruz. Açılan penceredeki HTML/Javascript ekle yazan seçeneğe tıklayıp uygulama sayfasından kopyaladığınız kodu açılan yeni pencereye yapıştırıp kaydedin. Gadged içerisindeki kodlardan genişlik ve yükseklik ayarlarını blogunuza göre tasarlayabilirsiniz.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Web Siteniz Mobil Uyumlu mu?

Blogunuza İzleme Sayaç Gadgeti Ekleme (Resimli Anlatım)