1. Ana Sayfa
  2. Blogger

Blogum Kumanda Panelinde Görülmüyor

Blogum Kumanda Panelinde Görülmüyor
1
+ - 0

Blogger, ile ilk defa blog oluşturdunuz ve blog’unuzu kumanda panelinde göremiyorsanız yapmanız gereken bazı işlemler mevcuttur. Bu işlemleri yaptığınız halde blog’unuza ulaşamıyorsanız aşağıda anlatılar konuları inceleyin.

1. Blog’unuzu açarken birden fazla Google Gmail hesabınız mevcut muydu? Bu soruyu öncelikle düşünün! Birden fazla e-mail hesabınız varsa, her bir hesap bilgileri ile giriş yaparak Blogger kontrol panelinizi kontrol edin.

2. Blog’unuzu silmiş olabilirsiniz! Blog kumanda paneliniz de bulunan Blog’u geri alma butonu ile blog’unuzu geri yükleyin.

Not: Silinen bloglar 90 gün süre ile saklanır. Bu süre sonunda blog’unuzu geri alamazsınız.
ajan-bond

3. Google E-mail hesabınızın şifresini unutmuş olabilirsiniz.

Böyle bir durum yaşıyorsanız,  https://www.blogger.com/forgot.g adresine giriş yaparak blog linkinizi girin. Blog URL’sini hatırlamıyorsanız, birden fazla blog’unuz varsa, en çok kullandığınız blog’unuzun URL’ni girin.

blogger-kullanici-sifre-girisi

4. Kurtarma aracı sorununuzu çözmezse,  Google Hesapları Yardım Merkezi’ni inceleyerek ilgili yönergeleri takip edin.

5. 2 Adımlık kurtarma seçenekleri ile eski hesabınıza ulaşabilirsiniz.

6. Google Hesapları için şifre kurtarma seçenekleri

Kurtarma adresi , Telefon numarası , Güvenlik sorusu (Gmail kullanıcıları)

Hesabınıza erişimi kaybettiyseniz, erişim kazanmak için hesap kurtarma formu ‘nu deneyebilirsiniz.

7. Blog’unuza yönetici olarak eklediğiniz kişi sizi kontrol panelinden sildi ise, otomatikman blog sahibi olarak atanacağından, güvenmediğiniz kişileri yönetici olarak atamayın.

8. Blogger, sorunları ile ilgili, sıkca sorulan soruları inceleyin. Size en yakın cevaplar ile işe başlayın.

Birçok Blogger Blog kullanıcıları yukarıda anlatılan konuları yaşayabilir. Bu nedenle yazıya (Kaynak) bağlantı vererek kendi blogunuz da yayınlayabilir ve arşivinize alabilirsiniz.

9. Çok ciddi konularda (suistimal) Blogger Hizmet şartları ve Blogger içerik politikalarını inceleyiniz. Yazıya bağlantı vermek ne demektir ; Yazının tarayıcıdaki bağlantı linkini, kaynak olarak yazının altında belirtmektir.

Blogger Telif Hakkı ve DMCA Hakkında İpuçları

Site Yeniden Değerlendirme İsteğinde Bulunma

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap