Blogspot’a erişim engellendi mi?

Edinilen bilgilere göre, erişim sıkıntısı, Blogger, Blogspot için uygulanan erişim engellemesinden kaynaklanıyor.

Edinilen bilgilere göre, erişim  sıkıntısı, BloggerBlogspot için uygulanan erişim engellemesinden kaynaklanıyor.

Türkiye’de Blogger, blogspot alt domain internet kullanıcısı, dün 24.07.2018  akşam saatlerinden bu yana Google’ın sahibi olduğu blog platformu Blogspot’a erişimde sıkıntısı yaşadı. 

 Blogger platform için engel sayfalarının Türk Telekom ve Uydunet gibi internet servis sağlayıcıları tarafından aktive edildiği belirtiliyor. Türk Telekom’un mobil şebekesi üzerinden de platforma erişilemiyor. TurkcellTurkcell Superonline ve Vodafone’un şebekelerinde ise henüz platforma erişim konusunda bir problem yaşanmıyor. Ancak alınan bir karar varsa bunun gün içinde söz konusu operatörlerin hizmetlerine yansıması ihtimaller dahilinde yer alıyor.Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun internet sitesindeki sorgu bölümü üzerinden gerçekleştirdiğimiz sorguda,
✍Adnan Güney Diyor ki! Bu linki sayfa imleriniz arasına kesinlikle alın..

şu an için Blogspot’a erişim engeli konusunda alınmış bir karara rastlanmıyor. Google tarafından Blogspot üzerindeki sitelerdeki içerikleri yönetmek için kullanılan Blogger.com platformuna erişim konusunda şu anda bir sıkıntı yaşanmazken, farklı alan adlarında tutulan bloglara ulaşmakta da şu aşamada bir problem görülmüyor.

Blogspot Türkiye’de kişisel internet sayfası sahipleri ve kurumsal içerik yayıncıları arasında oldukça popüler bir platform. Ülkedeki bazı blog sahipleri ve bağımsız yazarlar, bu platform üzerinden  ciddi gelirler elde ediyor.
Umarım konunun ciddiyet ve önemine vakıf olamayan sağlayıcı ve siyasi düşünürler, bazı kararları alırken veya uygulatırken bir yanlışa düşmezler.  Umarım herkesin, Sevgi, Saygı ve Güleryüz ilkelerine bağlı kalarak  görevlerini yapmaları olur.
Saygı ve Sevgilerimle..

$ s Hakkında Yorumlar

Cevap bırakın
    • Aynen söylediğiniz gibi şaşkınlık içinde olmamız gereken bir konu değil. Yeni senaryolar bulmaları lazım. Ancak; millet bu filim ve dizileri çok seyretti. Uyanık bilinçli insanlar sadece bu düşüncesizliğe güler geçer. Güncelliğiniz ve yorum için ayrıca çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress Sitenizi Hızlandırmanın yolları

Apple’ın 6.1 İnçlik Yepyeni iPhone’u Nasıl Görünecek?