Blogger’da Blog Kimliği, Widget Kimliği, Bölüm Kimliği ve Posta Kimliği Nasıl Bulunur?
  1. Ana Sayfa
  2. Blogger

Blogger’da Blog Kimliği, Widget Kimliği, Bölüm Kimliği ve Posta Kimliği Nasıl Bulunur?

0
Kimlik nedir? Kimlikler genellikle doğada benzersizdir ve belirli elemanları tanımlamak için kullanılır. Kimlikler genellikle bir sayı ve alfabe topluluğudur. Blogger, için blog gönderisinde  her şeyin benzersiz bir kimliği vardır. Bu yazı ile size;
 

Blog makale yayınında, widget‘lerinizin, yayınlarınızın ve bölümlerinizin kimliklerinin nasıl bulunacağı hakkında bilgi verilecek.

Blog Kimliği ve Posta Kimliği nedir?

Blogunuzun her bir gönderisinin benzersiz bir kimliği vardır ve bu, posta kimliği olarak adlandırılır. Blog kimliği, blogunuzun benzersiz kimliği. Her blogcu blogunun benzersiz bir kimliği vardır.

Blog Kimliği ve Posta Kimliği Nasıl Bulunur?

1. Blogger kontrol panelinize gidin, Yayınlar >> Gönderilerinizin herhangi birinin altındaki Düzenle düğmesini tıklayın. Aşağıdaki resim gibi tarayıcı satırında çıkan bağlantıyı inceleyin.

2. Uzun linkimiz ve açıklamalar:

https://www.blogger.com/blogger.g?tab=rj&blogID=271066358666188508#editor/target=post;postID=5127009681806417564;onPublishedMenu=publishedposts;onClosedMenu=publishedposts;postNum=8;src=link
 
Kırmızı: Blog ID kimliğiniz

Turuncu: Posta ID kimliğiniz

Yeşil: blogger sunucudaki Yayın numarası

Bölüm kimliği ve Widget kimliği nedir?

Büyük olasılıkla widget‘lere aşina olacaksınız, bunlar mizanpajdaki Gadget Ekle bağlantısını kullanarak blogunuza eklediğiniz öğelerdir. Widget’lardan bazıları popüler yazılar widget‘ı, arama widget‘ıdır … 

 
Şimdi, bu bölümün ne olduğunu soracaksınız? Blogger ile oynadıysanız bunu da biliyorsunuz demektir. Basitçe widget’ları belirli bölümlere ekliyorsunuz, bazı bölümler başlık, kenar çubuğu vb.. Hala herhangi bir şüpheniz varsa, aşağıdaki resim sizi netleştirecektir.

Bölüm kimliği ve Widget kimliği nasıl bulunur?

1. Blogger kontrol panelinize gidin, Gadget Ekle >> herhangi bir Gadget’e tıklayın. Kalem simgeli ‘Düzenle‘ düğmesini tıkladığınızda bir pencere açılır.

2. Buradaki URL’ye bakın; https://www.blogger.com/rearrange?blogID=271066358666188508&action=editWidget&sectionId=sidebar_feed&widgetType=null&widgetId=PopularPosts1

Kırmızı: Blog ID kimliğiniz

Turuncu: Gadget (Widget)

 kimliğiniz

Yeşil: Bölüm kimliğiniz
Bu kadar! Blog kimliğini, Posta Kimliklerini, Widget Kimliklerini ve Bölüm kimliklerini bu şekilde anlayabiliriz. Umarım bu size yardımcı olmuştur.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap