1. Ana Sayfa
  2. Eklentiler

Blogger Yerleşim Gadgetleri Neden Çalışmıyor


0

Gadgetleri göremiyoruz

Blogger Yerleşim Gadgetleri Neden Çalışmaz ve Çözüm. Blogunuzu açtınız ve Blogger yerleşim Gadgedleriniz çalışmıyor.Daha önceden yapılandırdığınız gadgetlerinizi sürükle bırak yöntemi çalışmıyor. Hatta gadgetlerinizi görüyorsunuz ancak sürükle bırak yöntemi ile taşıyamıyorsunuz.
Telaş etmeyin !
Şu anda bende aynı problemi yaşadım. Yaklaşık 3 aydır bloguma bakamadığım için, acaba bir değişiklik ve uygulama mı var diye inanın bende telaşa düştüm. Hemen araştırma yaptım ve yaklaşık 2 saat sonra sorunu çözdüm. İnanın sorun o kadar basitti ki !
Bu zamana kadar hiç yaşamadığım tarayıcım Chrome blogumdaki gadgedleri taşıyamama ve
değişiklik yapamama kararsızlığını sergilemişti.Tarayıcımdan memnunun ancak oda bazen hatalı olabilir. Tarayıcımın hata yapmayacağı iç güdüsü beni bayağı uğraştırdı, zamanımı aldı.İşte yanıldığım konuda bu oldu. Neden hata yapmasınki ? Daha önce kullandığım tarayıcıları sildiğimden yeniden kurdum ve hatanın tarayıcıda olduğunu gördüm.
Resim 1. Gadget ayarı bozulmuş görsel

Gadgedleriniz çalışmıyor

Umarım bu geçici bir durumdur.Chrome‘u seviyorum.Temiz sade ve hızlı.Bilgisayarı kasmıyor.Google ürünü olması ve bu ürünleride kullanıyor olmam daha çok sevmemi sağlayan nedenler arasında yer alıyor.
Peki şimdi ne olacak ?
Geçici süre ile değişik tarayıcıda çalışacağım.
Resim 2. gadget ayarları düzeltilmiş şekli

gadget ayarları düzenlemiş hali

Sizde böyle bir konu yaşarsanız, bilgisayarınızın düğmeleri ile oynamayın ve karıştırmayın diye böyle bir yazıyı yazma gereksimi duydum. Umarım sizlerede yardımcı olmuşumdur. Sizlerinde bu türden sorunlarınız olduğunda yorumlarda belirtebilirsiniz.Gadgetlerinizde sürükle ve taşı işlemi yapamazsanız Gadgedleriniz için ne yapmanız gerektiğini buradan inceleyebilirsiniz. Sisteminizi birkaç gün önceye geri yüklemenizde işe yarayan bir uygulamadır. Ben hangi yolu seçtim merak ediyorsanız anlatim.Tüm denemeleri yaptım sonuç istediğim gibi olmadı, sonuç olarak 3 gün öncesine sistemi geri yükledim ve düzeldi. Blogger Yerleşim Gadgetleri Neden Çalışmıyor videomuzu izleyelim

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap