Blogger Yeni Tema Yüklerken Dikkat Edilecek Hususlar
  1. Ana Sayfa
  2. Blogger

Blogger Yeni Tema Yüklerken Dikkat Edilecek Hususlar

0

 

 

Blogger’un, Blogsport uzantılı web sitesini kullanıyor iseniz 21 Mart 2017 tarihinde blog tema alanına birçok yeni temaların da eklendiğini fark etmiş olmalısınız. Bu Makale ve Makalenin devamında yeni temaların yapılandırılması, tema hataları, tema kullanımı, yeni blogger tema için ne yapabilecekleriniz, eski ve yeni eklenti kullanımlarını takip edebilirsiniz.

Son yazıları okumak için yeterli zaman bulamadığınızda üzülmeyin. Guney59 Paylaşım blogum için yeni yükleyeceğim temanın Sayfa görünümlü simgesine tıklayıp Etiketler, “Kategoriler” sütun alanındaki Tema Tasarım Etiketinden diğer yazıları takip edebilir, Aynı işlemi menü çubuğundan da yapabilirsiniz.

Blogger Yeni Tema Yüklemeden Önce Dikkat edilecek Konular:

1. Blogunuzu Yeni Temaya geçirmeden önce, Mutlaka Temanızın Yedeğini alın. Blogger Tema Yedeği Nasıl Alınır? buradan okuyabilir videolu anlatımı izleyerek de öğrenebilirsiniz.

 


2. Blogunuzun sadece yedeğini almak yeterli değildir. Birçok zahmet ile blogunuza yüklediğiniz eklentileri de yedeklemeniz gerekir. Yüklediğiniz tüm kodları nasıl yedekleyeceksiniz. Buradan okuyun.

 Blogunuzun, tema yedeğini ve eklediğiniz diğer kodlarında yedeğini aldı iseniz, Blogger’un yeni temasını artık yükleme aşamasına geçebilirsiniz. Yeni temanızı yükledikten sonra olası pişmanlık duyduğunuzda eski temanızı geri yükleyebilir, tema içindeki boş gadgetlere aldığınız kod yedeklerinden geri yükleme yaparak eski blogger düzeninize devam edebilirsiniz.

Blogger’un Yeni Temasına Neden Geçmeyi Düşündüm.

1. Tema kodları tamamen yenilenmiş.

2. Web Araçları Yapılandırılmış Veri kontrolü yaptığımda yeni kodlarda hiçbir hatalı veriye rastlamadım. Rastlayacağınız tek hata Tarih formatı olacaktır. Ancak bu konuda da ilerleyen zamanda makaleler tekrar yazılacaktır.

3. Yeni tema tamamen mobil dostu olarak tasarlanmış.

4. Birçok gereksiz eklenti yüklemenize gerek kalmayacak özelliklere sahip olarak düzenlenmiş. Bu durum blog hızını arttırarak arama sonuçlarında daha iyi potansiyel sağlamanızı sağlayabiliyor.

5. Yazı fontları, ebatları, başlık ve alt başlık etiketleri daha kararlı bir duruma getirilmiş.

6. Tema özelleştirilmesindeki araçlar çoğaltılarak görsellik ayarları ön plana alınmış.

Tasarımını kendimin yaptığı eski görünümlü Guney59 Paylaşım blogumu hemen şu adımları takip ederek Yeni Blogger Temaya döndürüyorum.

Blogger kumanda paneli Tema Önemli (YENİ) yazan ismin altındaki soldan üçüncü Turuncu renkli temayı seçiyorum. “Tüm yedekleme işlemlerinizi bitirdiğinizden emin olun.

Sonuç yeni yüklenen tema görünü aşağıdaki resim gibi görülecektir. Guney59 Paylaşım

 
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap