1. Ana Sayfa
  2. Eklentiler

Blogger Yeni Öne Çıkan Yayın Gadget Eklentisi

Blogger Yeni Öne Çıkan Yayın Gadget Eklentisi
0

yeni-one-cikan-yayin-gadgeti

Blogger geliştiricilerinin 28 adet Gadget eklentilerine yeni ekledikleri Öne Çıkan Yayın Gadget eklentisi ile Blogger gadget serisi 29 adet olarak 10 Aralık 2015 tarih itibari ile blogger kullanıcılarının hizmetine sunuldu. 10 Aralık 2015 tarihinde Blogger Buzz’un resmi blogunda Guy Ronen, Ürün Müdürü tarafından Öne Çıkan Yayın Gadget Eklentisinin tanıtımı yapıldı.

Gadget serine yeni eklenen “Öne Çıkan Yayın” Gadget Eklentisini incelediğimizde tek bir yayın linkinin görülebildiğini fark edeceksiniz. Başlık linki, resim ve kısa bir açıklama önizlemesi ile yeni eklenen gadgetin biraz aceleye getirildiği düşüncesindeyim.

En azından blog kullanıcıları için seçebileceği birkaç seçenek olabilirdi. 5 farklı yayını gösterebilme özelliği de yapılabilirdi. Ancak böyle bir seçenek düşünülmemiş. 
 
Öne Çıkan Yayın gadget eklentisi blog etiketlerinizin arasında seçimize bağlı olarak birkaç yazıyı pencere getiriyor. Gelen bu yazılar arasında dilediğinizi seçerek kaydettiğinizde ise sadece bir yazı görülüyor. Aynı işlem Popüler yayınlar gadgetini kullanarak belirleyeceğiniz en çok okunan yayınlar arasında bir yazınızı seçerek de yapabilirsiniz. Şahsi düşüncem beklenen özellikleri taşımıyor. Sanki işte sizler için yeni bir gadget ekledik dercesine gadget serisine eklenmiş.
Yeni Öne Çıkan Yayın pencere görünümü 
one-cikan-yayin-gadgeti

Öne Çıkan Yayın gadget kullanımı :

1. Blogger yerleşim gadget ekle penceresini açın.

2. Karşınıza gelen 29 adet gadget serisinin 2.’si olan Öne Çıkan Yayın gadgetini açın.

Öne çıkan yayın gadget seçimi
gadget-ekle-one-cikan-yayin

3. Etiketleriniz arasından en beğendiğiniz etiketinizi seçin ve görülmesini istediğiniz yazı linklerinden birine tıklayarak önizlede inceledikten sonra kaydedin. Hemen yan taraftaki aram penceresinden de arama yapabilirsiniz. Önizlemedeki ileri geri seçeneklerini kullanarak göstermek istediğiniz yazınızı seçin.

Öne çıkan yayın önizlemesi
gadget-onizleme

4. Hazırlamış olduğunuz gadget blog şablonunuzda duyarlı olarak çalışacağından footer üst kısma eklerseniz çok büyük bir görüntü elde edebilirsiniz. Blogger için beklentilerimiz çok fazla olduğundan bizlere daha gelişmiş eklentileri umarım ilerleyen zaman içinde sunarlar. Siz de bu konudaki düşüncelerinizi belirtin.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap