1. Ana Sayfa
 2. Blogger

Blogger Yeni Gadgetlerinizle Tanışın


8

Blogger yeni gadgetlerinizi hemen blog’unuza kurun. Blogger gadgetleri arasına şimdiye kadar görmediğimiz çok güzel gadget eklentileri geldiğini biliyor musunuz? Bu gadgetler artı bir düğmesi ve google rozet’leri. Çoktandır düşündüğüm bir uygulama. Ancak blogger dinamik görünümlerde HTML şablonlarına müdahale yetkimiz kısıtlandığından bir türlü hayata geçiremediğim bu projeyi sonunda yaptılar. İnanın çok sevindim. Blogger ilerledikce yapılan yenilikler, bloguma bağlılığımı bir kat daha arttırıyor. Daha çok hevesle sarılıyorum. Yazdıklarımdan zevk alıyorum. Dinamik blog’umuzun görselliği fazla olmasa da açılış gücü, tasarım sadeliği bana yetiyor. Şimdi bu bağlantılarla dahada güçlendiğini hissetmeye başladım dersem yalan olmaz. Peki hemen bu gadgetler hakkında yapılması gerekenlerden bahsedelim. Kontrol paneli (tasarım) → Gadget ekle → Temel → +1 ve Google badge (Rozet) yolunu izliyoruz.

Yukarıda gördüğünüz gadgedleri sırası ile kuralım;

1. +1 Düğmesi için gadgeti seçiyoruz. Gadget iç ayarlarında beğendiğinizi işaretleyip tamam diyoruz. Gadget yapılanması Örnek resimde görülmektedir.

google-arti-bir-dugmesi (400 x 409)

 

2. Google Badge (Rozet) tıklıyoruz. Resimde Bir Google Profil veya Sayfa Kimliği girin yazan yerdeki kutuya google profilinizdeki son rakamları kopyalayıp bu kutuya yapıştırıyoruz. Kaydet diyoruz. Kumanda panelindede yapılan işlemleri kaydediyoruz.

google-arti-rozeti (500 x 578)

 

3. Hesabımızı nasıl bulacağız ;

Google + da profil resminizdeki açılır oku tıklayın → Hesap ayarları → Profil ve Gizlilik tıkla → Google plus hesabınızın yanında bulunan rakamları kopyalayın → Biraz önce bahsettiğim kutuya yapıştırın. Renk olarak koyu siyah kullanmak isterseniz renk temasından belirleyin kaydet tıklayın. Blog ana sayfanızıda kaydedin.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (8)

 1. Adnan bey sizden, zamanınız olduğunda gadget bölümünde kendinizinkini ekleyin diye bir bölüm var, orayla ilgili bir açıklama yazarsanız çok memnun olacağım

  • 7 sene önce

   Merhaba Sevda hanım, yazıyı birkaç kez okudum. Ancak! “kendinizinkini ekleyin” kısmını bulamadım. Tam olarak yerini belirtirseniz memnuniyetle konu hakkında hemen bir yazı hazırlarım. Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.

   • Sizin yukarıda yazı başlığının altına koyduğunuz gadgetleri gösteren fotoda var. Solda, temel, diğer gadgetler ve kendinizinkini ekleyin var, onu kasettim. Umarım anlatabilmişimdir.

    • 7 sene önce

     Merhaba Sevda hanım. Anladım. O anlatımda şunu ifade etmek istemiştim. Mevcut 28 veya 29 adet farklı Gadget seçeneklerinden birini seçin anlamında bir yaklaşımdı.Yani birini seçin kendinizinkini ekleyin. Biraz fazla gizli özne kullandım Herhalde kafa karıştırdı.Ama güzel bir araştırma. Detaylar gözünüzden kaçmıyor. Yorum ve dikkatiniz için ayrı ayrı teşekkür ederim.

     • Hızlı geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Sizin yazdığınıza takılmaktan ziyade, hep yönetim paneline girip burada ne demek istiyor, dışarıdan mı bir şey yapabilirim kendim için diye aklımdan geçiriyordum. O da 3, bir gadget alanı gibi geliyordu bana, fakat bambaşka birşey çıktı. Açıklamanız için teşekkür ederim, bilmediğim birşey daha öğrendim.
      Kolaylıklar dilerim

     • 7 sene önce

      Sevda hanım merhaba, iyi bir gözlemci ve araştırmacı olmanız, sizi her zaman bir adım ileri götürüyor. Bazen basit gibi gördüğümüz ve değer vermediğiniz konular diğer konulara başlangıç olabiliyor.Gözlemleriniz için çok teşekkür ederim.

     • Çok teşekkür ederim, güzel yorumunuz için. Bazen bazı şeyleri istediğiniz kadar araştırın sonuca ulaşamayabiliyorsunuz. İyi ki varsınız zira başka türlü cevapları bulamazdık.
      Bende size göstermiş olduğunuz hassasiyet için teşekkür ederim.

     • 7 sene önce

      Sevda hanım, çok teşekkür ederim. Hepimiz birbirimizi tamamlıyoruz aslında. Aynı bir dişlinin diğer parçaları gibi. Biri olmazsa diğer ünitelerde işe yaramıyor ve bütünü tamamlayamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir