Blogger Yeni Emporio Tema Tasarımına Rainbow Gökkuşağı Bant Eklentisi
  1. Ana Sayfa
  2. Blogger

Blogger Yeni Emporio Tema Tasarımına Rainbow Gökkuşağı Bant Eklentisi

0

Blogger’un Emporio Tema Tasarım başlık “header” üst satır alanına muhtelif renklerden oluşan Rainbow Gökkuşağı Bandı oluşturarak çok sevdiğiniz blogunuzun görünümü değiştirin. 


Blogger başlık üst alan olarak bilinen header satırına Css Stil kodları yardımı ile gökkuşağı, Rainbow eklentisini ekleyebilirsiniz. Rainbow, gökkuşağı eklentisi, Google ve birçok geliştiricilerin site başlık, “header” veya alt widget alanı Footer kısmında gördüğünüz mavi, turuncu, renklerden oluşan yatay bir Bantır. Guney59 Paylaşım blogumun başlık kısmına bakarsanız canlı olarak görebilirsiniz.

Sayfa başlık “Header” alanına Rainbow Gökkuşağı ekleme:


→ Blog’unuzun yedeğini alın. Blogger şablon’u nasıl yedek alınır.

→ Blogger kumanda panelinize giriş yapın.

→ Şablon kodlarınızı açın ve aşağıdaki Css etiketini bulun. CSS kodları nerededir?

→ Şablon içinde CTRL + F klavye kısa yolu ile arama yaptırabilirsiniz.

 

]]></b:skin> 

→ Bulduğunuz bu etiketin hemen üstüne aşağıdaki CSS kodlarını ekleyin.

body:before {
   content: "";
   position: fixed;
   top: 1px;
   left: 0;
   width: 100%;
background: url('http://2.bp.blogspot.com/-4WX5IprRmS4/VHiuf-MtKcI/AAAAAAAAcTY/Y-_pL3vmdOk/s1600/rainbow.png') repeat-x;  
height: 3px;
z-index: 100;   
} 

 

CSS kod açıklamaları:

1. top : Eklenen resmin en üst boşluk ayarıdır. Top 3 px. yaparsanız üst resim ile arasında 3 px. yüksekliğinde boşluk eklenir.

2. background: Blog başlığına eklediğiniz resim Url’sinin yanındaki linki masa üstüne indirip, blog editörünüze taslak olarak kaydedin. Yayın editörünüz,  Html modun da iken en üst kısımdaki linki kopyalayın ve kod içindeki link ile değiştirin.

Blog linkleri her kullanıcının kendi hesabına kayıtlıdır. farklı kullanıcılar resim linkleri ileride sildiğinde sizin de blogunuzdan resimler silinir. Kendinize ait bir resim link’i blogunuzun daha hızlı açılmasını sağlar.

Blogger resim linki nasıl alınır?

3. height 3px: CSS kodlarındaki resmin link yüksekliğidir. Resim 3 px. olarak düzenlendiğinden bu ayarı değiştirmenize gerek yoktur. Ancak farklı bir resim kullanıyor iseniz bu ayarı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap