Blogger Yazı Etiketlerini Gizleme
 1. Anasayfa
 2. Blogger

Blogger Yazı Etiketlerini Gizleme

8

Blogger Ana sayfa yazının devamının hemen altında yazılarınıza bağlantı oluşturan etiketleri gizleyerek, blog sayfanızın hızlı açılması ve blog temanızın derli toplu olmasını sağlayan Labels etiket gizleme eklentisi. Blogger şablon kodlarına ekleyeceğiniz küçük bir kod ile Ana sayfadaki etiketleri gizleyip sayfa yüksekliğinden yer kazanabilirsiniz. Etiketlerin gizlenmesi sonucu kazanılan alan için bir yazı daha ilave edebilirsiniz. Ana sayfanızda 7 ad. post mesaj etiketlerini gizleyerek temanızı sadeleştirin. Yazı etiketlerini gizlemek için aşağıdaki adımları takip edin.

Örneğimizdeki Makale adı:

Blogger Dikey Açılır Menü Çubuğu Eklentisi

Makale etiketlerinin görseli: Uygulamadan sonra etiketler ana sayfadan gizlenip sadece yazı içinde görülecektir.

Ana saydaki makalenin etiketsizgörüntüsü:

Blog İpuçları ⇒ Kod ekleme işlemlerinde mutlaka blog’unuzun yedeğini alın.

Blogger yazıya atanan bağlantı etiketlerinin gizlenmesi :

1. Blogger kumanda panelinize giriş yapın.

2. Şablon kodlarınızı açın ve aşağıdaki kodu bulun. CTRL+F ile aratabilirsiniz.

Blogger şablonda kod nasıl bulunur

Şablonda Kod,etiket bulma ile ilgili YouTube anlatım videosu:

<div class='post-footer-line post-footer-line-2'>

3. Arattığınız kod bazı temalarda iki ad. olabilir. Bulduğunuz kodun hemen altında Labels yazısını görürseniz doğru yerdesiniz.

4. Bulduğunuz kodun hemen altına aşağıdaki kodu ekleyin ve blog’u kaydedin.

<b:if cond='data:blog.pageType == &quot;item&quot;'>

5. Blogger şablonu bir hata kodu üretecektir. Şablon üstündeki hata numarasına bakın. Sol sıra numarasını bulun bu numaranın hemen üstüne aşağıdaki etiketi ekleyin ve kaydedin.

</b:if>

6. Hata mesajının kalktığını göreceksiniz. Blogunuzu ön izleme yaptığınızda Ana sayfadaki etiketlerin gizlendiğini, Devamını oku ismine tıklandıktan sonra etiketlerin tekrar görülür olduğunu göreceksiniz. Şablon içindeki kodları daha iyi anlamak için aşağıdaki resmi tarayıcı yeni sekmede inceleyin. Konu hakkında anlaşılmayan bölümler için yorum yazarak yardım alın.

Sonuç:  Blog makalemize eklediğimiz etiketler Ana sayfada görülmeyecek.”Görüntü kirliliğinin olmaması sağlanacak”, Ancak yazı başlık linkine tıklayıp yazınızı okumak isteyen okuyucular etiketlerinizi görebilecek. “Etiketlerin tamamen silinmesi yok edilmesi, yanlış bir düşüncedir. Etiketler farklı yazıları bir tek isimde bir arada toplayan aynı zamanda arşivleyen bir yardımcı unsurdur.
Konu hakkındaki düşünce ve görüşlerinizi sizde yorum penceresinde paylaşın.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (8)

 1. adnan hocam, ctrl F ile arattığımda kod satırını bulabiliyorum ama alt satırında ”…………..post labels” yazan satır yok. ne yapmalıyım?

  • Emine hanım merhaba, Şimdi dediklerimi uygularsanız etiketleri göreceksiniz. Blog ana sayfanıza tıklayın > Sayfa üzerinde iken Maus sağ klik > Sayfa Kaynağını göster tıklayın. Burada CTRL+F ile “aratın lütfen “

 2. Adnan bey merhaba,

  Etiket kullanımı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir acaba? Örnek olarak bir oyun ile ilgili “Oyun Adı – En İyi Oyun” başlıklı bir içerik yazdık diyelim. Etiketler ” Oyun, Oyun Adı, En iyi Oyun, Oyun Firması, Oyun Türü, Oyun Öneri” şeklinde yazı içerisinde geçen konularla alakalı ve çok sayıda mı olmalı yoksa “Oyun, Oyun Adı, Oyun Türü” gibi az ama öz mü olmalı?

  Bunun haricinde merak ettiğim diğer konu ise oyun önerisi, oyun ve ücretsiz oyun aramalarında çıkmak istiyorum diyelim. “Oyun Önerisi, Oyun, Ücretsiz Oyun” şeklinde 3 aramayı da direkt etiket halinde yazmak mı gerekir yoksa “Ücretsiz, Oyun, Önerisi” şeklinde etiket kullanmak yeterli midir? Yani bu 3 sade etiket kullanılarak hem oyun önerisi hem oyun hem de ücretsiz oyun etiketinde aramalarda çıkabilir miyim?

  • Merhaba, Öncelikle Google, Blogger etiketlerini indekslemez. Seo uyumlu etiket sayınız 5’i geçmesin.Etiketleri kategori amaçlı kullanmanız en uygunudur. Örnek en iyi oyun olmaz. Çünki genel bir isim olması diğer yazılarında o etikette olması demektir. Uygun olan En iyi oyunlar, olabilir. BU kategoride yazdığınız yazılarınızı tek kategoride toplamış olursunuz. Konunun anlaşılması için Çorba kategorisi mi yoksa Çorbalar kategorisimi olmalıdır sorusunda Çorbalar olması gerekir. Çorba derseniz bir çeşit çorbayı anlatmışolursunuz. Çarbalar derseniz, tüm çorba çeşitlerini kapsar. Ücretsiz kelimesini mümkün oldukça yerin de ve az kullanın. Google pek sevmez bu kelimeyi. Yazarsanızda altı beslenmişmi bu etiketin diye bakar. Politika ihlali yapmış olursunuz.
   Diğer ve en önemli konu Toplam da 6 adet reklam kullanabilirsin. Sizde 4 ad reklam var. Bilgi amaçlı bunlarıda okuyabilirsiniz.
   1. https://www.adnanguney.com/blogger-servisinin-limitleri-nelerdir/
   2. https://www.adnanguney.com/adsense-sayfa-basina-3-reklam-politikasini-degistirdi-iste-detaylar/

 3. Sürekli farklı farklı konuları okumaktan etiketle anahtar kelimenin anlamlarını karıştırmışım resmen. Etiketleri o amaçla kullanmıştım gerçekten. Etiketleri en baştan düzenleyeceğim. Ücretsiz etiketini ise sadece sınırlı süreli ücretsiz alınabilen oyunlar, sınırlı süre için ücretsiz oynanabilen oyunlar ve ücretsiz uygulama içi satın alınabilen ögeler gibi şeylerde kullanacağım. Reklam konusunda da vermiş olduğunuz linkleri okudum ve reklamları şimdilik bu şekilde bırakacağım. Biraz daha içerik ve site işlerine zaman ayırdıktan sonra reklamları daha düzgün bir şekilde düzenlemeye çalışacağım. Bugün gerçekten çok yardımcı oldunuz gerek bu konuda gerek diğer yorumlara verdiğiniz cevapla. Çok teşekkür ederim.

 4. Ayrıca yorumlarda cevaplaya tıklanmıyor. Benden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama yukarıda sadece ilk yorum vermiş olduğunuz cevap için cevaplama tuşu aktif diğerleri için aktif değil. Bilginiz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir