Blogger Yatay Dikey Duyarlı Related Posts Widget Eklentileri

limk-eklentiler

Blogger, sidebar ve mobil, blog widgetler serisine ekleyebileceğiniz Duyarlı Widget, Yatay Widget, Dikey Widget ve Akıllı ilgili mesajlar (Related Posts) eklentileri. Limk site ismi ile 2013 yılında kurulan şirket Widget eklentileri ile yayıncılara vermiş olduğu hizmetin haricinde reklamverenlere de hizmet sunabilen bir içerik dağıtım ve keşif platformu. Siteyi incelediğimizde dikkatimizi çeken ilginç konulardan biri de CEO’su (Genel Müdür) Oğuz Serdar bey ve Kurucu Özer Dolekoglu gibi Türk girişimcilerin olması. Daha önce hazırladığım yazılarımda ismi geçen Zemanta’nın ortaklar arasında yer alması oldukça dikkat çekici. Öncelikle Türk girişimci arkadaşlarımıza başarılar dilerim. Onlara destek vermek için sizlerin de beğeneceğini düşündüğüm widget seçeneklerinden Sidebar Yatay Widget (Horizontal Widget) eklenti kurulumuna geçelim. Limk sitesine giriş yaparak Widget galerisini inceleyip beğendiğiniz Widgetleri seçip kullanabilirsiniz.

yatay-widget

Sidebar Yatay Widget (Horizontal Widget) eklentisi

Yatay Widget (Horizontal Widget) eklenti kurulumu 

Yatay Widget yazı yerleşiminde okuyucuların ilgisini yakalamak için tasarlanmış olup, sitenizin tasarımını otomatik eşleştirmekte.

1. Yatay Widget eklentisini kurabilmeniz için Limk sitesine giriş yapın.

2. Kırmızı renkli Yatay widget ismine tıklayın ve önce üyelik bilgilerinizi tamamlayın.

uyelik-girisi

Üyelik bilgilerinizi tamamlayın

3. Açılan pencere de Blog/Web site Url’nizi girdiğinizde, Site başlığı, Site Rss Url’si otomatik eklenecektir. Next butonu ile devam edin.

kurulum

Widget Kurulum hazırlığı

4. Açılan pencere Adım 1 bölümünde iken, Widgeti Yükleyin ismine tıklayın. Tarayıcı yeni sekmede açılan widget içinden blogunuzu seçin ve Widget’i ekleyin.

sayfa-ogesi-ekle

 

Sayfa Öğesi Widget’i ekleyin

5. Aynı yöntemi kullanarak Blogger, WordPress, Tumblr bloglarınıza eklentiyi ekleyebilirsiniz.

6. Limk Widget eklenti seçimlerini değiştirmek için menü çubuğundaki Widgetler ismine tıklayabilirsiniz.

7. 50 $ Reklam geliri bonusu ile gelir elde edebilirsiniz. Gelirinizi an ve an takip edecek kumanda paneline girip durumunuzu öğrenebilir, kazançlarınız hakkında SSS kısmından bilgi alabilirsiniz. İnceleyin kontrol edin, araştırın.

gelir-kontrol-paneli

Gelir, kazançlar ve Widget Ayarları

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Bing – Webmaster Tools Çoklu Site Haritası Gönderme

Avast 2016 Free Pc Mac ve Android için Antivirüs İndir