Blogger, Wordpress, Google Sites, eklentisiz Sosyalden Takip Etme Uygulaması
 1. Ana Sayfa
 2. Blogger

Blogger, Wordpress, Google Sites, eklentisiz Sosyalden Takip Etme Uygulaması

2
 Birçok web sitenin eklenti ekleyerek kullandığı Takip Et eklentisini, hiçbir eklenti eklemeden Blogger, Wordpress ve Google Sites, blogunuzda kullanabilirsiniz. 
 Sosyalden Takip Etme Uygulaması için herhangi bir resim eklemeniz gerekmiyor. Siz sadece Sosyal profilinizi ekleyip, uygulamanın görülmesini istediğiniz yeri seçip, konumlandırdıktan sonra uygulamayı kaydediyorsunuz.Okuyucu kitlenizin sosyal web ortamında blog veya web sitenizi takip edebilmesi için olmazsa olmazlar arasında yer alan Sosyalden Takip Etme uygulamasını ilgili adımları takip ederek Blogger, Wordpress, Google Sites, gibi web site ve blogunuzda şimdi hemen kullanabilirsiniz. Bonus: Bu uygulama kodları, Micro Tumblr blog için kullanılabilir mı? Geniş bir kullanım alan yeteneğine sahip bu kodları Tumblr Micro blogunuzda kullanabilirsiniz. Takip Düğmeleri: 
AddToAny takip düğmeleri, sosyal medya profillerinize bağlantı oluşturur ve RSS yayınlarınızın aboneliğini etkinleştirir. Sosyal medya bağlantıları:
data-a2a-follow Aşağıdaki örneklerde olduğu gibi, bir hizmetin özniteliğinde izlenecek profilinizin kimliğini belirtin. 
Örnek link:
<a class="a2a_button_twitter" data-a2a-follow="guney59"></a>
Yukarıda tırnak içinde  mavi ile belirtilen → “guney59” sosyal medya profil linkidir. Kod içine kendi profil linkinizi ekleyeceksiniz. Tüm yapacağınız işlem bundan ibarettir.
Kod ilk satırında, alt tire 32 rakamı icon boyutudur 24-32 yapabilirsiniz. 32 en ideal boyut olacağını unutmayın. İcon boyutu için 64 px değerindeki aşağıdaki resmi inceleyin. 
Desteklenen servis linkleri: Bir sosyal medya profili kimliği verildiğinde, AddToAny otomatik olarak aşağıdaki servis kodları için bağlantılı URL’yi oluşturur. 
Behance,Facebook, flickr, oturaklı, Google artı,github, instagram, linkedin, linkedin_company, orta, pinterest, Snapchat, Tumblr, heyecan, vimeo, Youtube, Youtube kanalı,
Ayrıca, Diğer hizmet bağlantılarınada “Diğer servis” ikonlarıdesteklemektedir. Özellikte bağlanacak URL’yi belirtmeniz yeterli olacaktır.
Takip Et Eklenti kodları:

<div class="a2a_kit a2a_kit_size_32 a2a_default_style a2a_follow">
  <a class="a2a_button_twitter" data-a2a-follow="guney59"></a>
  <a class="a2a_button_facebook" data-a2a-follow="adnanguneytech"></a>
  <a class="a2a_button_instagram" data-a2a-follow="adnanguney55"></a>
  <a class="a2a_button_pinterest" data-a2a-follow="adnanguney"></a>
  <a class="a2a_button_google_plus" data-a2a-follow="+adnanguney55"></a>
  <a class="a2a_button_linkedin" data-a2a-follow="guney59"></a>
  
  
  
  <a class="a2a_button_youtube_channel" data-a2a-follow="UCeqelUJhMIey2e9lUK8z7aw"></a>
  <a class="a2a_button_tumblr" data-a2a-follow="guney59"></a>
        
</div>

<script async src="https://static.addtoany.com/menu/page.js"></script>

Öneri: Aşağıdaki kodları  eklemeden önce bir metin dosyasına yapıştırın, düzenledikten sonra kullanın. Metin editörünüz yoksa buradan ücretsiz indirip kullanabilirsiniz.Web siteleri İçin Kod Düzenleme Metin Editörü Notepad V7.3.3 İndir

 Yukarıda verilen kodlarda eksik bir işlem yaparsanız buradan giriş yaparak diğer kodlara ulaşabilirsiniz.Kod ile ilgili diğer açıklamalar:
1. Kod satırında çift tırnak içinde koyu kırmızı renkli isimlere Sosyal takip URL’nizi ekleyin.
2. Kodları eklerken yanlışlıkla, açılış ve kapanış, div etiketlerini silmeyin. Yoksa kodlar çalışmaz.
3. Kullanmadığınız Sosyal takip kod satırını aşağıdaki resimde görüldüğü gibi seçin ve silin.

Kaynak:https://www.addtoany.com/buttons/customize/follow_buttons

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Sorunumu size uzun uzun anlatmak yerine hem de görselli olması açısından bu şekilde yazıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  https://wmaraci.com/forum/blogger-sorunlari/blogumda-twitter-paylas-butonu-hakkinda-yardim-555596.html

  • Merhaba Ahmet bey, Bunun en güzel çözümü kodları silip tekrar eklemek. Pek kolay değildir. Veya sağlam bildiğiniz ve çalışır bir kodu notepad kaydetme yöntemi ile hatayı tespit etmek. Tespit ettikten sonra Sağlam çalışır kod satırını blog içinde blup o satırı değiştirmek.
   Diğer bir yöntem ise Blogunuzun çalışır durumdaki yedek xml kodlarını bir notepad dosyasına kopyalayıp, şu anki mevcut hatalı kod satırı ile çalışan kod satırını değiştirmeniz. Diğer seçenek ise Sağlam çalışan yedeklerinizden birini geri yüklemeniz. Umarım faydalı olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir