1. Ana Sayfa
  2. Adsense

Blogger web sitene Adsense Eşleştirilen içerik reklam birimi ekleme

Blogger web sitene Adsense Eşleştirilen içerik reklam birimi ekleme
0

Blogger web sitenize Bunlarda ilginizi çekebilir görünümlü Adsense Eşleştirilen içerik reklam birimi ekleyebilirsiniz. Adsense Eşleştirilen içerik reklam birimi, Eşleştirilen içeriğinizi site ziyaretçilerine tanıtmaya ilişkin bir araçtır. Okuyucunun, ilgisini çekip daha fazla içerik sunar.

Daha fazla ayfa görüntülemeyi, sitenizde geçirilen süreyi, reklam gösterim sayısını ve nihayetinde reklam gelirinizi artırabilirsiniz. Bu reklam birimi “Related posts” İlgili mesajlar, eklentisine benzer.

Reklam Uygunlugu sağlayabilmeniz için minimum trafik hacmi ve benzersiz sayfa sayısı koşullarını karşılayan bir siteye sahip olmanız gerekir. Eşleştirilen içerik birimleri oluşturmaya uygun olup olmadığınızı görmek için AdSense hesabınızda Reklamlarım sayfasını inceleyin. Sitenize bağlı olarak, uygunluğunuzu kontrol edin.Yeni bir Eşleştirilen içerik birimi oluşturmak için, AdSense hesabınızda oturum açın. Gezinme panelinde Reklamlarım‘a tıklayın. +Yeni reklam birimi‘ne tıklayın. Eşleştirilen İçerik‘i seçin.

Reklamlarınız içinde kendinizin tanımlama yapabilmesi için, Eşleştirilen içerik birimine bir ad verin.

Kaydet ve kodu al’ı tıklayın.Reklam kodunu kopyalayın ve kodu dönüştürmek için buradan giriş yapın veya bildiğiniz bir kod dönüştürme web sitesini bulup Adsense kodları dönüştürün. Blogger şablon kodlarınızı açın ve şu etiketi bulun.

<data:post.body/>

Bu etiketten birkaç adet olabilir. Genel de ilk veya ikinci etikettir. Şimdi notepad gibi bir metin editör açın. Aşağıdaki kodları metin editörüne yapıştırın.

<b:if cond='data:blog.pageType == "item"'> 
<div style="text-align:center;margin-top: 5px;"> 
Convert edilmiş adsense kodları buraya gelecek</div> 
</b:if>

Bu Satıra: Convert edilmiş adsense kodları buraya gelecek. Yapıştır. Metin editöründeki tüm kodları şimdi kopyalayın ve ” <data:post.body/> etiketinin üst kısmına ekleyin. Üstte eklerseniz reklam üst kısımda, alt kısma eklerseniz reklam alt kısımda görülür. Önerim alt kısma eklenmesidir.

Kırmızı renkle gösterilen rakam, reklam ile yazı arasındaki boşluğu belirler. 5px yerine başka bir değer girebilirsiniz. →Mavi renkle gösterilen kodlar reklamların ana sayfada değil sadece yazı başlığına tıklayıp yazının içerisine girince gözükmesini sağlar. Eğer ana sayfada yazıların tamamını gösteriyorsanız mavi renkle yazdığım kodları silebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap