1. Ana Sayfa
  2. Blogger

Blogger Web siteleri için Sayfa Yukarı Git Kod uygulaması

Blogger Web siteleri için Sayfa Yukarı Git Kod uygulaması
0
Blogger web sitenize çok basit kodlardan oluşan “Back To TopSayfa yukarı git kodlarını ekleyebilirsiniz. Blog açılış hızının önemini tüm web kullanıcıları artık çok iyi biliyor.
Web siteniz yavaş açılıyor ise arama sonuçlarındaki görünürlüğü unutabilirsiniz. Çünki Google artık hızlı açılan web sitelerine önem veriyor. AMP, İngilizce bir terim olan AMP (Accelerated Mobile Pages) kelimelerinin kısaltmalarından gelmektedir. AMP Google’ın mobil cihazlarda uyguladığı bir hızlandırma tekniğidir. Aslında Google AMP için web sitelerinin cep telefonlarında, tabletlerde ve benzer diğer tüm mobil cihazlarda da hızlı bir şekilde açılması için tasarlanmıştır. Buna framework çalışması da denebilir.

Hız düşüncesi ön planda olduğunda bazı eklenti, uygulamalar gibi projelerinde Web sitelerini zorlayıp kasmaması düşünülmesi gerekir.

Bu makale de web sitelerinde açılışı etkilemeyen bir bir uygulama için yazılmıştır.

Sayfa Yukarı Çık küçük kod eklentisi okuyucularınızın sayfalar arasında gezinmesi kolaylaştırır.

Webmasterlar arasında pek sevilen bir kod değildir. Ancak Google Arama Motoru optimizasyonu ve içerik kriterleri gereği, Google’un çok değer verdiği bir kod türüdür. Webmasterlar bu eklentiyi sayfada gezilen süreyi azalttığından dolayı sevmezler. 
 

Bunun tam tersi de Google okuyucu kitlesinin sayfada çok rahat gezinilmesini sağlayacak tüm eklenti ve yazı içerik (dahili) bağlantılara çok değer verir.Bu konudaki düşüncelerinizi yorumlarsanız seviniriz.Her ihtimale karşı, olabilecek hataları önlemek adına, blog yedeğinizi alın. Blog’unuzu nasıl yedekleyeceksiniz okuyun. Demo

Sayfa Yukarı Çık Eklenti Kodunu web Sitene ekle;

Blogger kumanda paneline giriş yapın.

TemaHtml’yi Düzenle ismine tıklayıp blog şablon kodlarını açık konuma getirin.

Şu etiketi Ctrl+F kısa yolu ile aratıp bulun “ </body> “ Hatta etiketi daha kolayda bulabilirsiniz. Dikey çubuğu aşağıya doğru kaydırın. En altta göreceksiniz. Bulduğunuz etiketin görünümü. 

→ Bulduğunuz etiketin hemen alt satırına veya üstüne aşağıdaki kodları kopyalayıp yapıştırın.
 
<p style="text-align: right;"><a style="text-decoration: none;" href="#"><strong><span style="color: #000000;"><em>Yukarı Git</em></span></strong> ▲</a></p>

Yapıştırdığınız kodlar şu şekilde görülür.

→ Blogu kaydedin.Ana sayfada herhangi bir yazıyı açın ve dikey çubuğu aşağıya çekin. Alt kısımda eklediğiniz uygulamayı göreceksiniz. Tıklayın. Sayfanın hızla yukarı gittiğini göreceksiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap