Blogger ve Wordpress Sitenize YouTube Playlist Video Ekleme
  1. Ana Sayfa
  2. Adsense

Blogger ve Wordpress Sitenize YouTube Playlist Video Ekleme

+ - 0

youtube-playlist-nasil-yapilir

Blogger’un varsayılan ve Özel şablonu, Wordpress’in Ücretli ve Ücretsiz şablonunun SidebarFooter Alt bilgi alanına Şarkı klipleri, Web siteniz için Eğitici YouTube video Medyalarının nasıl ekleneceğini anlatan makale yazısı. Web sitenizin onaylanmış bir Adsense hesabı olabilir. Türkiye de 13.09.2015 tarihinde, Youtube iş ortağı programını başlattı. Artık YouTube sitesinde hazırlamış olduğunuz telif haklarını ihlal etmeyen videolarınızdan para kazanabileceksiniz. Birbirinden güzel özenerek hazırladığınız YouTube video medyanızdan Para kazanabileceğiniz gibi, Adsense hesabınızı da ilişkilendirerek hem Adsense hemde YouTube videolarınızdan ayrı ayrı kazanç sağlayarak gelirinize biraz daha katgı sağlama şansına sahipsiniz.

YouTube reklam videolarınızdan Para kazanma şansınızı artırmaya yarayan “Blogger ve Wordpress Sitenize YouTube Playlist Video Ekleme” bu başlık ve açıklama makalesini hazırlayarak sizlere küçük bir ipucu vermeye çalıştım. Yukarıda açıklaması verilen “Youtube iş ortağı programını başlattı” bağlantısından neler yapabileceklerinizin açıklaması yapılmış olup, Sidebar ve Footer alanına Playlist Videolarınızın web sitenize nasıl ekleneceği ile ilgili adımları aşağıda takip edebilirsiniz.

Blogger Şablonuna YouTube Playlist Video Ekleme açıklamaları :

1. Blogger kumanda panelinize giriş yaparak, Yerleşim sekmesini açın.
2. Tarayıcınızın yeni sekmesinde YouTube sitesindeki kanalınızı açın.
3. Sırası ile, Oynatma listesi sekmesine tıklayın.
4. Daha önce oluşturduğunuz oynatma listelerini göreceksiniz. Bu videolar arasındaki oynatma listesini seçebileceğiniz gibi sol üst kısımdaki “Tüm oynatma listesi” isminin yanındaki ok işaretine tıklayarak “Oluşturulan oynatma listesi” veya “Kayıtlı oynatma listesi” seçeneklerini seçerek videolarınız arasında geçiş yapabilirsiniz.
5. Örnek olması açısından “Kayıtlı oynatma listesi” seçeneğindeki “Blogger eğitim videoları” başlıklı hazırladığım video görselini ve menü seçeneği resmini aşağıda inceleyin.

6. YouTube da hazırladığınız playlist video başlık ismine tıklayarak tüm videoların açıldığı sayfaya gelin. Maus’u video üzerine getirin. Tümünü oynat yazısını göreceksiniz. Tıklayın.

7. YouTube Video Playlist penceresini görmüş olmalısınız. Açılan pencere sağ tarafta tüm video listesi, sol tarafta ilk videonuzun görseli yer almaktadır.

YouTube Playlist Video Kodları Nerededir?

1. Pencereyi aşağıya kaydırın ve menü çubuğundaki önce “Paylaşa” sonra hemen alt kısımdaki “Ekle” ismine tıklayın.
2. Ekle seçeneğine tıkladıktan sonra hemen alt kısımda diktörtgen içindeki İframe kodlarını göreceksiniz. Anlatım ile ilgili görsel pencereyi inceleyin.

3. YouTube Playlist Video İframe Kodlarını Blogger ve Wordpress sitemizde nasıl kullanacağız aşağıda adım adım inceleyelim.

Wordpress Şablonuna YouTube Playlist Video İframe kodları Ekleme :

1. Wordpress ücretli ( adnanguney.com) veya ücretsiz (guney55.wordpress.com) web sitenize verilen bağlantılardan nasıl görüldüğünü inceleyerek anlatıma devam edelim. Her iki web sitesinde YouTube Playlist Video İframe kod’unun eklenme biçimi aynıdır.
2. Wordpres site kumanda panelini açın.
3. Sol menüde Görünüm → Bileşenlere tıklayın.

4. Sol kısımda bulunan Bileşenler içindeki “Metin (Seçime bağlı metin ya da HTML)”i tutun ve görülmesini istediğiniz Sidebar veya Footer alanına sürükleyip bırakın.
5. Ok işaretine tıklayın ve İframe kodlarını yapıştırıp Web sitenizin genişlik ve yükseklik ayarlarını yapılandırarak kaydedin. Çıkan sonucu aşağıdaki resimde görebilirsiniz. 

Web sitenizi açın yaptığınız uygulamayı görüntüleyin. Artık sizinde Web siteniz de YouTube Playlist videolarınız mevcut. Okuyucu kitleniz YouTube sitesinden veya Web sitenizden her iki şekilde de video’larınıza ulaşacak olup, videolarınızı izlerken beğendikleri reklamlara tıkladıklarında sizde kazancınızı artırmış olacaksınız.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap