Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Blogger Üst Menüye Kategori Ekleme (Videolu Anlatım)

0

Blogger blogumuzun üst menüsüne etiketlerden oluşan kategori uygulamasını resimli olarak anlatmıştık. Aradan geçen zaman sürecinde Sayfalar sekmesinde, Yeni Sayfa, Web adresi kısmına yazdığımız etiket yönlendirme kodunun çalışmadığını gördük.


Örnek: http://guneytest.blogspot.com/search/label/Lunapark yazdığımızda ve kaydettiğimizde menüye tıkladığımızda karşımıza “javascript” hatası veren bir görüntü gelmekte.

javascript hatası

Sayfalar sekmesinde yeni sayfa açtığımızda tek bir sayfaya bağımlı kalmamızda istediğimiz sonuçları vermediğine göre; İzleyeceğimiz başka yolları denedim ve bu yolları sizlerle paylaşmak istedim.
Bunlar neler :
1.SAYFADAN YAPILAN MENÜLER
2.BAĞLANTI LİSTESİNDEN YAPILAN KATEGORİLER
Açıklamalar :

SAYFADAN YAPILAN MENÜLER:

Sayfadan yaptığımız menülerde kısıtlı bir içerik paylaşımı mevcut.Tek bir içerik yayınlayabiliyorsunuz. Etiket sistemi ile yazdığınız içeriklerin hepsi görülmüyor.Bu da istemediğimiz bir uygulama olamaktan ileri gidemiyor.

BAĞLANTI LİSTESİNDEN YAPILAN KATEGORİLER :

Yazdığımız içeriklere atayacağınız (isim) etiketle tüm bağlantılara ulaşmanız mümkün. İşte bizim istediğimiz yol da bu.Yazımızı yazacağız, yazdığımız her yazıya kategori özelliğine göre atayacağımız (İsim) etiket ile o kategorideki tüm yazılara ulaşacağız.
Anlatılan işlemlerin yapılması için ne yapılacak :
Yerleşim sekmesinde = Bağlantı Listesi gadgedini açıyoruz ;

Bağlantı Listesi

Yeni Site URL’si kısmına : http://guneytest.blogspot.com/search/label/Lunapark
Yeni site adı kısmına : Etiketimizin adı (Lunapark) yazıyoruz. Siz farklı bir isim yazacaksınız.

Bağlantı Listesi Gadgeti

Alt kısımda bağlantıyı ekle diyoruz. Örnek : Yapılan uygulama resmi

Lunapark etiketimiz

Bu şekilde 20 adet Kategori yapabilirsiniz. Unutmayın her (etiketi) ilgili içeriğinizin etiketler kısmını yazarken yazınız hangi konuyu kapsıyorsa o ismi yazacaksınız. Verdiğimiz örnekte Lunaparkla ilgili ne kadar yazı yazdıysanız hepsi tek bir isme tıklandığında sayfanızda görülecektir. Klasik blog ve dinamik bloglarda aynı sistem çalışmaktadır. Maus’unuzu icon’lar üzerinde gezdirin Kategoriler kısmını göreceksiniz.

Aşağıda videolu anlatımda hatalı ve doğru uygulama görüntüsü olarak izlediğinizde kafanız karışmasın. NOT: Anlatımda ilk olarak hatalı uygulama görülecek. Sonra doğru uygulamaya geçilecek. Videonuzu seyrederken durdurup işleme adım adım devam edebilirsiniz. Anlatımı mümkün olduğunca uzun tutmaya çalışacağım. Seri anlatımla kafanız karışmasın. Ayrıca dinamik blogumdaki kategori kısmınıda göreceksiniz. Şimdi anlatılanları videoda izleyebilirsiniz. İstek ve önerilerinizi lütfen belirtin. Blogger Üst Menü (Header) Kategori Uygulama Videosu

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap