Blogger Turuncu Renkli Sekmeli Widget
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Blogger Turuncu Renkli Sekmeli Widget

0

Blogger tema kullanıyor iseniz aşağıdaki kodu bularak açın. (Ctrl+F) Blogger, blog’unuz da sekmeli widget kullanıyor, sekme arka plan renginin siyah, sekmeye tıklandığında turuncu renge dönüşmesini düşünebilirsiniz. Turuncu ve siyah renklerden oluşan sekme renkleri için temaya küçük bir Css kodu ekleyerek bu değişimi yapabilirsiniz.

Css kodlarını çok kısa sürede blogger şablon’unuza nasıl ekleyeceksiniz, bu kodları nasıl bulacaksınız soruları için ilgili konuyu aşağıdan adım adım takip ederek uygulamaya başlayın.

sekmeli-widget-eklentisi

Blogger temanızın önce bir yedeğini alın. Blogger tema yedeği nasıl alınır inceleyin.
Ayrıca okuyun ⇒ Blogger sekmeli witget eklentisi nasıl yapılır.
Adım 1 :
]]></b:skin> 
Blogger özel tasarım tema kullanıyor iseniz aşağıda verdiğim her iki kodu arayabilirsiniz. Bulacağınız kod Blogger Temalarında farklılık gösterdiğinden dolayı önce bu ismi aratın “ number page navigation “ Bu ismin hemen alt kısımlarında şu isimde kodlar göreceksiniz. (“ .tabs-widget “) Bu etiketi aşağıda şu şekilde yazarak da bulabilirsiniz.
( tabs-widget )

Adım 2 :

1. Bulduğunuz kodlar sarı renk ile görülecektir.
2. İlk tabs, etiketin baş kısmını fare ile şeçerek aşağıya kaydırın ki diğer kodlar ile ekleyeceğiniz kodlar karışmasın. Sonra üst kısma etiketi çekip satırı düzgün konuma getirebilirsiniz.
3. Şimdi en alt kısımda etiketin bittiği tabs, altında kalan kodları da aşağıya kaydırın.
4. İlk başlangıç etiketi tabs ve son bitiş etiketi tabs kodlarını kopyalayın ve metin dosyasına yapıştırın. Her ihtimale karşı bu bir yedekleme yöntemidir. Bu yöntem ile Temanızı geri yüklemeden de kodları eski yerine alabilirsiniz.

( tabs-widget )

Adım 3 :
1. Blogger şablon kodlarınız içinde ilgili kodların yerini buldunuz, şimdide de aşağıdaki kodları bulduğunuz bu kodların olduğu yere yapıştırıp blog’u kaydedin.

.tabs-widget{list-style:none;list-style-type:none;height:26px;margin:0 0 10px;padding:0;}
.tabs-widget li{list-style:none;list-style-type:none;float:left;margin:0 0 0 4px;padding:0;}
.tabs-widget li:first-child{margin:0;}
.tabs-widget li a{color:#E4C2B1;background:#343434;font-family:Arial, Helvetica, Sans-serif;font-weight:bold;display:block;text-decoration:none;font-size:12px;line-height:12px;padding:6px 16px;}
.tabs-widget li a:hover,.tabs-widget li a.tabs-widget-current{background:#ED7F46;color:#FFF;text-decoration:none;}
.tabs-widget-content{}
.tabviewsection{margin-top:10px;margin-bottom:10px;} 
 2. Blog’unuzu yeni sekmede açıp baktığınızda, sekmeli widget arka plan renginin Siyah diğer rengin Turuncu olduğunu göreceksiniz.  İsterseniz arka plan renklerini Hex color renk bulucuyu kullanarak onaltılık renkleri değiştirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap