Blogger Tema Değişiminden Önce Bunlara Dikkat Edin
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Blogger Tema Değişiminden Önce Bunlara Dikkat Edin

0

Klasik, Dinamik veya Özel Blogger tema değişimi yapmadan önce, eksiksiz eski tema görünümüne dönmek için yapılması gereken video açıklamalı ilgili adımlar.

 

Blogger’un varsayılan Temalarını kullanan kullanıcılar zaman zaman temalarını beğenmeyip piyasada bulunan farklı ve Özel görünümlü temalara geçmek isterler. Zevklerin ve renklerin tartışılamayacağı bu düşünce ile blog teması değiştirilir. 

Ancak zaman içinde yeni kurulan temanın bazı eksiklikleri ortaya çıktığında kullanıcı eski temasına dönmek ister. Almış olduğu yedek ile eski temasını kurup blog’un eskisi gibi olduğunu düşünür. Son dakikada eski temaya dönmek için alınan yedeklemenin tam olarak işe yaramadığını fark eder ve artık yapılacak bir şey yoktur.

Yukarıda anlatılan senaryo için sizde aynı konuları yaşıyor ve blog kurulum sonrası sıkıntı çekiyorsanız ilgili video anlatımını takip ederek bu sıkıntılar ile başa çıkmanın yollarını öğrenebilirsiniz.

Tema Değişiminden Önce Dikkat Edilecek İlgili Adımlar:

1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.

2. İlgili adımları takip ederek blog temanızın yedeğini alın.

ŞablonYedekle ve Geri yükle

3. Öncelikle, kodlarınızı düzgün olarak alabileceğiniz bir Metin Editörü Notepad++ edinin.

4. Yerleşim sekmesinde, Eklediğiniz Tüm Kodları Metin Editörü Notepad ++ Yapıştırın.

5. ŞablonHTML’yi düzenle → yolunu takip ederek, <Head> Başlık altında yayıncı ve diğer meta etiketlerini, CSS kodlarını, Notepad ++ Yapıştırın

<Head>CSS kodları → { <b:skin….</b:skin> }

Tema değişiminde geriye dönük tema verilerinizin kaybolmasını istemiyorsanız ilgili adımları harfiyen tatbik edin. Temanızı geri yükledikten sonra gadget içinde yok olan eklenti kodlarınızı tekrar boş gadget içine ekleyerek eski görünümlü temanıza geri dönersiniz.

Yukarıda anlatılanların nasıl yapıldığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap