1. Ana Sayfa
  2. Genel

Blogger Sidebar Wrapper Kod Nasıl Bulunur

Blogger Sidebar Wrapper Kod Nasıl Bulunur
0

Sidebar Wrapper etiketi Blogger varsayılan klasik şablon kodlarında nasıl bulunur? Blogger’un varsayılan klasik temalarında bulunmayan “Sidebar Wrapper” etiketi için ilgili adımlar.

 

Blogger şablon kodları içinde yer almayan “Sidebar Wrapper” etiketi, “Kullanıcılar genel olarak kod olarak tanımlar,” Blogspot uzantılı blog şablon kodlarında farklı bir etiket ismi ile görevini yapmaktadır. Blogger özel tema yapımcılarının herhangi bir eklentiyi çalıştırmak için işaret ettiği ilgili adımlar  “Sidebar Wrapper” etiketinin aranması yönündedir.

Blogger şablon kodları içinde bulunmayan bu etiketi maalesef ne kadar ararsanız arayın bulamazsınız. Böyle bir durum yaşandığında ilk akla gelen mevcut düşünce temanın bozuk olduğu yönündedir.

Sidebar Wrapper” etiketinin tam açılımı ise “Wiki” şu şekilde görülmektedir.

Kod: 1 Özel tasarım blogger temalarda bulunur.

<div id='sidebar-wrapper'> 

Yukarıda verilen etikete bir örnek verip, düşüncelerinizi pekiştirelim.

Blogger’un, Varsayılan Klasik blog teması için kullanabileceğiniz, üç gadget eklentisini bir gadget sekmesinde birleştirip, sidebar alanından yer kazanmanızı ve kullanım kolaylığı sağlayan Sekmeli Widget eklentisidir.

Bu eklentiyi Blogger özel temalarda sıkça görmüşsünüzdür. Eklenti; Popüler yayınlar, Etiketler ve Arşiv, gadget’ini bir gadget içinde birleştirerek Okuyucuya daha fazla seçenek sunmaktadır.

İlgili Makaleye Göz Atın: Blogger Sekmeli Widget Eklentisi

Sekmeli Widget Eklentisi

Blogger’un Varsayılan Klasik temasını kullanıyor iseniz bulacağınız kod aşağıda verilmiş olup, Kod:1 de mevcut kod yerine arayacağınız etiketi budur.

Kod: 2 Blogger’un Varsayılan Klasik temalarında bulunur

<div class='column-right-inner'> 

Blogger’un Varsayılan Klasik hangi Temasını kullanıyor iseniz yukarıdaki kodu bulun ve bulduğunuz etiketin hemen altına kullanacağınız eklenti kodlarını ekleyerek eklentinin çalışmasını sağlayın.

Blogger Klasik Varsayılan blog temanızı kendiniz Tasarlayın. Nasıl yapılabilir ile bilgileri Tema Tasarım Kategorisinde bulabilirsiniz. Tüm ana sayfanızı kendi emeğiniz ile tasarlayarak zevkle kullanabilirsiniz.

Okuyucuların Yorum yazmayı sevmediğini hatta yorum yazarak bilgisiz olduğu düşünce psikolojisini aşamadığını biliyorum. Birçok okuyucu ilgili yazı altında yorum yazmaz. Genelde İletişim Formunu tercih eder. Ancak! Arkadaşlar bilgi için kimse utanmasın.

Yeter ki ben sizden öğrenim ve ben sizin blog’unuza yorum yazarak  bilgi edinim. Öğrenmenin ayıbı ve utanılacak tarafı yoktur. “Bana bir kelime öğretenin bin yıl kölesi olurum.” satırını lütfen unutmayın.

Bizler köle değil, sadece emeğe saygı duyana değer veriyoruz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap