Blogger Sidebar Çift Renkli Gadget Başlık İsmi Eklentisi
  1. Ana Sayfa
  2. Eklentiler

Blogger Sidebar Çift Renkli Gadget Başlık İsmi Eklentisi

1
+ - 0

Blogger Sidebar gadget başlık ismi arka plan rengini çift renkler ile değiştirerek okuyucu dikkatini çekebileceğiniz Sidebar Çift Renkli Gadget Başlık Eklentisi. Blogger’un varsayılan gadget serilerinden olan, “Popüler yayınlar, Etiketler, Google + Followers, veya özel eklediğiniz eklentiler için yazdığınız başlık ismini dikdörtgen içinde renkli ve otomatik değiştiren CSS kod eklentisi ile istediğiniz renkleri değiştirerek kullanabilirsiniz.

Sidebar Renkli Gadget Başlık eklentisi, sadece CSS kodlarından ibaret olup, blogger şablon stil kodlarına ekleyerek kullanmak çok kolaydır. Blog temasına özen gösteren tüm blogger kullanıcılarının bu yeni eklentiyi seveceklerine eminim.

Eklenti iki ayrı renklerden oluşmaktadır. Gadget başlık ismini sararak dikdörtgen bir çerçeve ve hemen alt kısımda daha ince ve okuyucu dikkatini çekebilecek farklı bir rengden oluşmaktadır.

Eklentinin canlı örneğine, Sidebar da Gadget başlık ismine bakarak Guney59 Paylaşım blogum da canlı olarak görebilirsiniz.

Eklentinin, ikinci rengini abartılı göstermek için CSS kodlarında oynama yaptım. Aşağıda verilen resimde abartılı ve normal görünüm resimleri inceleyin.

Normal görünümlü Sidebar Çift Renkli Gadget Başlık Eklenti resmi :

sidebar-normal-renkli-gadget-baslik-ismi

Abartılı görünümlü Sidebar Çift Renkli Gadget Başlık Eklenti resmi :

sidebar-abartili-renkli-gadget-baslik-ismi

Sidebar Çift Renkli Gadget Başlık İsmi Eklenti Kurulumu :

1. Blog’unuzu her ihtimale karşı yedeğini alın.

2. Blog kodlarınızın bulunduğu, Şablon → Html’yi düzenle, yolunu izleyerek şablon kodlarınızı açın.

 3. Ctrl + F arama özelliğini kullanarak aşağıdaki etiketi bulun.
]]></b:skin> 

4. Yukarıda verilen stil yapılandırıcı etiketi bulduğunuz da hemen üst kısmına aşağıda verilen CSS kodlarını ekleyin. Blogunuzu kaydedin.

/* --- Sidebar Content Çift Renkli Gadget Başlık İsmi Eklentisi adnanguney.com --- */
.sidebar{margin:0 0 10px 0;font-size:13px;color:#000000;}
.sidebar a{text-decoration:none;color:#000000;}
.sidebar a:hover{text-decoration:none;color:#4FC4F6;}
.sidebar h2, h3.widgettitle{background: #2E2E2E ;border-bottom:2px solid #FFA800;color:#FFF;font-size:16px;line-height:16px;font-family:Oswald, sans-serif;font-weight:normal;text-decoration:none;text-transform:none;margin:0 0 10px;padding:10px 10px 9px;}
.sidebar ul{list-style-type:none;list-style:none;margin:0px;padding:0px;}
.sidebar ul li{background:url() left 3px no-repeat;margin:0 0 8px;padding:0 0 9px 12px;}
.sidebar .widget{margin:0 0 15px 0;padding:0;color:#000000;font-size:13px;}
.main .widget{margin:0 0 5px;padding:0 0 2px}
.main .Blog{border-bottom-width:0}
.widget-container{list-style-type:none;list-style:none;margin:0 0 15px 0;padding:0;color:#000000;font-size:13px}

Sidebar Çift Renkli Gadget Başlık Eklentinin Özelleştirilmesi :

1. Eklenti özelleştirmesi için çok fazla yapmanız gereken bir işlem yoktur. Öncelikle gadget başlık ismi arka plan rengini temanızın renk özelliklerine göre değiştirebilirsiniz.

background: #2E2E2E : Mavi ile belirtilen satırdaki “#2E2E2E” onaltılık renk kodunu temanızın arka plan renginin farklı olmasını istiyorsanız değiştirin. Renk değişimleri ile ilgili aşağıdaki bağlantı linklerinden yararlanabilirsiniz.

Hex Color Renk Bulucu

Hex Renk Bulucu Kullanımı HCF

2. bottom:2px : Kırmızı ile renklendirilmiş satır, başlık ismi arka plan resminin altında çıkan ince ikinci rengin kalınlığını ayarlamanıza yardımcı olacaktır. 2px. değerini 3px. yaparak daha dikkat çekici yapabilirsiniz. Zevkinize göre deneme yaparak uygun kalınlığı belirleyin.

3. solid #FFA800 : Mavi ile renklendirilmiş satır, başlık ismi arka plan resminin altında çıkan ince ikinci rengi oluşturmaktadır. Zevkinize göre deneme yaparak bu rengi temanızın renk özelliğine göre değiştirin.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap