Blogger, Sharethis: Paylaş Düğmesi nasıl eklenir?
  1. Ana Sayfa
  2. Blogger

Blogger, Sharethis: Paylaş Düğmesi nasıl eklenir?

0

Blogger, site içeriğinize Sharthis paylaşım düğmelerini eklemek için ilgili adımlar
Bugün widget’ınıza blogger paylaşım düğmesini ekleyin ve web sitenize yeni kitleler katın. Blogger, yazıları ve haberleri yayınlamanızı sağlayan bir mikroblog web sitesidir. Sharethis, Blogger paylaşım düğmeleri, farklı paylaşım siteleri için içeriğinizin yeniden yayınlanmasını ve ağlarında bulunmasını kolaylaştırır. 

Blogger, eklentileri arasında zaten bir paylaşım butonları vardır. Ancak diğer farklı sosyal paylaşım siteleri için paylaşım yapılabilecek bir uygulama mevcut değildir. Bu makale ile alternatif sosyal paylaşım sitelerini görebilecek, okuyucunuza bir alternatif sunacaksınız. 

3 Kolay Adımda Sitenize Ekleyin

  • Düğme türünüzü seçin
  • Tasarımı özelleştirin
  • Kodu sitenize ekleyin
1. Yukarıdaki resme dikkat ederseniz “Satır içi Paylaşım düğmeleri” ve “Yapışkan Paylaş Düğmeleri” seçeneğini göreceksiniz. Blogumuzda zaten var olan paylaşım düğmelerine ek olarak seçimimizin 2. seçenek, yani “Yapışkan Paylaş Düğmeleri”‘ni seçeceğiz. Diğer adı ile “Yüzer” düğmeler.

2. Sonraki ile devam edin.

3. Açılan pencerede HTML </> Kod seçeneğine tıkla ve sonraki ile devam edin.

4. Bu alan önce kayıt olup, blogunuzu veya sitenizi ekleyebileceğiniz aşama alanı. Şimdi kayıt olun.

Ben daha önce kayıt olduğum için, bugün başka bir bloğuma mülk ekleyeceğim.
5. Kayıt işlemi sonrasında, bloğunuzu eklemek için sağ üsteki giriş kısmını açın. Yukarıda resimde gördüğünüz gibi, Yeni mülk kur, tıkla, Blogunuzun adını girin. “http, s, sılaş, olmadan yapıştırın.
örnek:  samsunmusikicemiyeti.blogspot.com

6. Ekle butonuna tuklayın. Sağ üst kısımda bir mesaj göreceksiniz Mülkünüz oluşturuldu

7. Üst sağ giriş kısmına bakın, eklediğiniz bloğunuzun ismini göreceksiniz. Açılan bu sayfada ekleme yapacağınız eklentiler görülür hangisini kullanacaksanız, İlgili link üzerine tıklayarak açılan sayfayı yapılandırmanız gerekli. Ben “yapışkan paylaşımı” kullanacağım için, Yapışkan paylaşım linkine tıklıyorum. 

8. Açılan sayfada bir mesaj göreceksiniz. Haklı sitemizi onaylatmadık.

Mesaj:

Samsunmusikicemiyeti.blogspot.com adresini doğrulayamadık. Lütfen sharethis.js sitesinin sitenizin başlığına kopyalandığından emin olun!

9. Bir önceki sayfayı kapatmadan Kodu alın.

10. Blogğunuzu eklediğiniz sitenize gidin ve sol taraftaki Tema butonuna tıkla, Üst ortadaki üç noktaya tıkla, Açılan pencerede, HTML’yi düzenle tıkla.

11. Sol taraftaki, ilk satırlarda  <head> ” etiketini göreceksiniz. Son karaktere tıklayıp mausu yerleştirin aşağıya doğru bir satırlık yer açın ve kodu yapıştırıp alt kısımdan veya üstten kaydedin.

Kaydettikten sonra blogger hata mesajı verebilir. Kodu aldığımız yerde sayfa çevirisi yapıldığından aynı işlemi sayfa dil çevirisi olmadan kodları alıp yapıştırmamız lazım. Hemen deniyoruz.Kontrol amaçlı bakın aldığınız kod içinde Türkçe karakterler olmamalı orjinal çeviri yapılmamış kodolmalı.
 
Halen hata mesajı alırsanız. Blogunuza eklediğiniz kodu silin. Sırası ile, Gadget ekle, Html Javascrip gadgeti bulun ve aldığınız biraz önceki kodu buraya yapıştırın. Gadgeti tutun ve Blog kayıtlarının altına sürükleyip bırakın. Blogu kaydedin. 

12. Blogunuzu kaydettikten sonra Sharethis sitesine dönün ve Kodu manuel onayla sekmesine birkaç kez tıklayın. Çıkan mesaj.

Tüm sistemler gidiyor! Samsunmusikicemiyeti.blogspot.com üzerinde kurulu olan sharethis.js dosyasını doğruladık.

13. Sol tarafta, Uygulama Dizini tıklayın.

Açılan pencerede, Satır içi, yapışkan, görüntü paylaşımı, özel paylaşım ve video paylaşım widget ayarlarını yapabilirsiniz. Ayrıca sağ üstte profil ayar ve ekleyeceğiniz web site isimlerini, şifre değişme vs gibi işlemleri yapabileceksiniz.

 Samsunmusikicemiyeti.blogspot.com” Sharthis paylaşım uygulamasının nasıl eklendiği hakkında bilgiler umarım yararlı olur.Lütfen sonuçları yorum kısmından diğer okuyuculara yol göstermesi açısından paylaşın. 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap