Blogger Sayfalar Sekmesi Değişti
 1. Ana Sayfa
 2. Blogger

Blogger Sayfalar Sekmesi Değişti

8

Blogger temasını değiştirmemiş eski blog kullanıcıları için halen geçerliliğini koruyan ve yeni blog kullanıcıları için, Yeni sayfalar sekmesinde göster, gizle, web bağlantısı gibi uygulamaları göremeyeceksiniz. 27 Şubat 2014 tarihinde Blogger Buzz’un resmi sitesinde sayfaları kullanmak daha kolay başlığı ile açıklama yaptı. Ancak konunun özünü incelediğimizde blogger da çalışma yapılırken xx şeklindeki kod hatalarının tarayıcı ile uyumsuzluğunun giderilmesi ile ilgiliydi.

Yeni sayfalar sekmesine baktığınızda eskiden alışık olduğunuz, gizle, web bağlantısı gibi isimler artık maalesef görülmüyor. Alışık olduğunuz eski uygulamalar için artık Blog editöründe yazar gibi sayfa oluşturacak ve yayımlayacaksınız. Sayfa görünüm sayıları, yorumlar, tarih ve yazar bilgileri gibi sayfa içeriklerini artık görebilme özelliği getirildi. Bir sayfa oluşturmak istediğinizde, içerik yayını oluşturup, yeni yayın sekmesine tıklayarak yazı editöründe hazırlayacak, yayınlama ve silme şeklinde kullanacaksınız.

Sonuç olarak sayfa yazınızı Google+ ile gönderebilecek, yorum yazabilecek, sayfalarınızı taslak konumuna alabilecek ve sayfalar hakkında sağ taraftan istatistik bilgilerinizi görebileceksiniz.

Web linklerini nasıl ekleyeceksiniz?

1. YerleşimSayfalar, Gadget‘i açın.

blogger-sayfalar-gadgeti

2. Eklentinin Alt kısmında bulunan ve yeni eklenen “Harici bağlantı ekle” linke tıklayın.

blogger-sayfalar-harici-baglanti-ekleme

3. Açılan pencere üst kısma bağlantının ismi sayfa başlığını, alt kısma ise web adresi link bağlantınızı yapıştırın ve kaydedin. Sayfaya verdiğiniz bağlantı linki sağ pencere içinde görülecektir. Blogger link ekleme kapasitesini halen değiştirmedi ise 20 Adet bağlantı linki ekleyebilirsiniz.

blogger-sayfalar-link-ekleme

Bu çalışmanın blogger yazarları için ne kadar faydalı olduğunu ilerleyen zaman içinde daha iyi anlayabileceksiniz. Blogger statik sayfa linklerini ekleyebileceğiniz gibi, ayrıca yazınıza atamış olduğunuz etiket bağlantı linkini de ekleyebilirsiniz. Etiket bağlantı linki ve etiket hakkındaki açıklamayı aşağıda verilen bağlantı linkinden inceleyebilirsiniz. Konu hakkında sizde düşüncelerinizi yazın.

İlgili Makale:

Blogger Makale Etiketi Nasıl Oluşturulur

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (8)

 1. 6 sene önce

  Merhaba Adnan Bey;
  Ben blogger’a uğramayalı epey değişiklikler olmuş. Bir arkadaşıma blog açtım düzenleme yapıyorum. Hemen değiştiğini görünce, mutlaka dedim Adnan bey yazmıştır ve nitekim buldum. Kaleminize sağlık, sizler olmasanız zor olurdu bu işleri yapmak. Teşekkür ederim.

  • Merhaba Sevda hanım nasılsınız?
   Teşekkür ederim. Blogdan uzak olmam mümkün değil. Blog veya web sitem yaşamımın bir parçası oldu. Arkadaşınız blog açmanız çok güzel olmuş. Milyonlarca insan halen blogun ne olduğunu neler yapılabileceğini maalesef bilmiyor.
   Anlamasıda yıllar alıyor, anladıklarında neredeydim ben sorusu ön plana çıkıyor.
   Bu nedenle arkadaşınız gerçekten siz olduğunuz için şanslıymış.

   • 6 sene önce

    İyiyim ,çok teşekkür ederim, ben ona mutlaka blog açması gerektiğini anlatabildim tabi o da buna açık bir insan. Bence önce blog sonra website. Ne zevkliymiş, özlemişim blogger’ı. Sanırım yine her zaman ki gibi desteğinize ihtiyacım olacak.

    • Başlangıç için çok güzel. Valla blogger özlenmez mi? Web sitesinden daha fazla ilgi duyuyorum. En büyük eksiklik Google Plus yorumlar. Maalesef istediğim gibi çalışmıyor. Eklentiler var ancak hiçbiri benim düşüncem ile uzaktan yakından ilgili değil. Googe+ yorumları kullanacağımı bilsem Wordpress yorumları tamamen kaldırmayı bile düşündüm. Her zaman yardımcı olurum. Siz soruyu gönderin yeter ki.
     Bu arada Web sitenizde Gravatar eklememişsiniz resminiz görülmüyor.

 2. 6 sene önce

  Tekrar merhaba;
  Gerçekten blogun yeri de ayrı. Özlemişim birşeyler yapmayı. Gravatar eklemiştim. Hatta sizin sitede ediyörlerde öyle görünüyor ama anlamadım, hatta çözemedim.

 3. 3 sene önce

  bloggerda örenek iletişim sayfasının linkini nasıl düzenlerim.
  http://www.blogger.com/iletisim/ olmasını istiyorum ama http://www.blogger.com/page-b/ gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir