1. Ana Sayfa
  2. Genel

Blogger şablonunu değiştirmek


0

 

Bir çok gönüllü tasarımcı hazırladıkları veya blogger’a uyumlu hale getirdikleri şablonları internette ücretsiz olarak dağıtıyorlar. Serbest tasarımcıların ücretsiz olarak dağıttıkları bu şablonları birini bilgisayarınıza indirerek düzenledikten sonra blog’uğunuza yükleyerek benzersiz bir tasarıma kavuşabilirsiniz.

 

Her hangi bir kaynaktan bulduğunuz Blogger’a uyumlu bir şablonu bilgisayarınıza indirdiğinizde genellikle “Zip” formatında sıkıştırılmış olacaktır bu dosyayı Blogger’a yüklemeden önce sağ tıklayarak ayıkla dedikten sonra açıp XML dosyayı yüklemeye hazır hale getirin. Dosyanız hazır hale geldiyse

Kumanda Paneli → Şablon yolunu takip ederek buradaki Yedekle/Geri yükle bölümüne geçin.Sağ tarafta Yedekle/Geri yükle simgesine tıklayın. Bu işlemlere başlamadan önce Tam Şablonu Yükle yazan bağlantıyı kullanarak mevcut şablonunuzu yedekleyebilir ve her hangi bir aksiliğe karşı yapmış olduğunuz tüm işlemleri geri alabilirsiniz.

Dosya Seç yazan butonuna basarak bilgisayarımızdaki “XML” şablonu işaretleyip Yükle butonuna basarsanız şablonunuz kolayca yüklenecektir. Yükleme işlemi bittikten sonra yapmanız gereken şablonu kaydetmek. Ayrıca Btemplates bir birinden farklı yüzlerce Blogger şablonunu bulabileceğiniz güzel kaynaklardan birisi.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap