Blogger Şablon Menü Çubuğu Renk Ayarlarını Biçimleme
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Blogger Şablon Menü Çubuğu Renk Ayarlarını Biçimleme

+ - 0

Yeni Blogcular için, Blogger Ana Sayfa Menü çubuğu, Sekme metni, Yazı tipi, Metin rengi, Seçilen renk ve Sekme arka planı, Arka plan rengi, Seçilen renk, Ayırıcı renk elemanlarını kullanarak Menü çubuğunun biçimlendirilmesi. Blogger’un varsayılan şablon ayarları Tema seçiminize bağlı olarak hazır yapılandırılmış olarak gelmektedir. Ancak! Blogger’un varsayılan olarak gelen Menü çubuğu renk ayarlarını zevkinize göre tanzim ederek düzenleme yapabilirsiniz. Menü çubuğu renk ayarlarının nasıl düzenleneceği ile ilgili detayları açıklama sonundaki öğretici YouTube videosunu izleyerek blogunuzu düzenlemeye başlayın.

Blogger, Statik sayfalar (Ana Sayfa ) sekmesine maus’u yanaştırdığınızda arka plan renginin değiştiğini birçok web sitesin de görmüş olmalısınız. (Hover) Vurgu anlamına gelen bu işlemi uyguladığınızda, muhtelik renkler ile değiştirebilmek için yapılması gereken basit birkaç adım mevcuttur. Blog okuyucularınız, yatay ana sayfa menü çubuğu sekme üzerine mausu getirdiklerinde sekme arka plan renklerinin değiştiğini görecektir.

Ana sayfada yatay menü çubuğu sekme renklerini biçimleme :

1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.
2. Sırası ile, Şablon → Özelleştir sekmesini açın.
3. Açılan pencerede Gelişmiş ismine tıklayın.
4. Sekme metni ve Sekme arka plan seçeneklerini kullanarak Menü çubuğu renk ve yazı biçimlemesini anlatan YouTube sesli anlatım videoyu izleyin.


İlgili : Ayrıca, Tema tasarım makalelerine de göz atabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap