1. Ana Sayfa
  2. Blogger

Blogger Resmi Sürükle Bırak Özelliğini Başlattı

Blogger Resmi Sürükle Bırak Özelliğini Başlattı
2

blogger-resim-yukleme-ozelligi

Blogger geliştiricileri birkaç gün önce Blogger kumanda panelindeki yazı editöründe sürükle bırak mantığı ile çalışan Resim yükleme servisini başlattı. Masa üstündeki resmi sürükleyerek yazı editörüne kaydedebilirsiniz. Wordpress blogları gibi tam bir gelişim saplayamayan Blogger, çok geç de olsa sürükle bırak yöntemi ile resim yükleme işlemini başlatmasını da bir ilerleme olarak düşünebiliriz. Dilek ve temennimiz, 2016 yılında blogger için birçok yeniliği bizlere tanıtması yönündedir.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Yavaş yavaş da olsa bazı şeyler düzeliyor ve bizlerin kolay kullanımına açılıyor. Ama şunu görüyorum ki özellikle bloggerda blogları olan ve içerikleri gayet muntazam olan yazar arkadaşlar çoğu özelliği bilmiyor veya kullanmıyor. Sormak istiyorum Müsadenizle içerik mi? Seo mu?

    • Mustafa bey merhaba;
      Maalesef biraz geç olsa da birçok uygulama düzeliyor. Blog’una çok kişi gereken önemi vermiyor. Birkaç satır yazı ve alt nitelik eksik resim yükleme ile yayınlayıp bırakıyor. Birkaç sene sonra bazı değerler maalesef geç fark ediliyor ve daha iyisini nasıl yaparım düşüncesi ön plana çıkıyor. O zaman da çok geç kalınmış olunuyor. Geçmişe ait yazıları düzenlemek iyileştirmek çok kolay bir olay değil. Düzenlemeye çalışıldığında ise 2 sene geriden gelen bir çalışma oluşuyor. Bu durum arama sonuçlarını blog, yazar ve içerik araçlarında negatif olarak etkiliyor.
      Güzel bir soru sormuşsunuz teşekkür ederim. SEO bir bedenin bütününü temsil eden bir çalışma. Bu nedenle önce tema, okunabilirlik, okuyucu gezinmesi, açılış hızı, ana sayfada az miktarda JavaScript kodlama ve en önemlisi de organik yazı diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir