Blogger Popüler Yazılar gibi Her Hafta Farklı Yazı Yayınlama

Blog yazılarınıza eklediğiniz etiketler ile birbirinden güzel makalelerinizi her hafta değiştirerek okuyucu kitlenize tanıtmaya ne dersiniz? Düşünün! Her gün veya her hafta yazılarınıza eklediğiniz etiketleri kullarak farklı yazılarınızı değişik isim ve görsel resimler ile okuyucu kitlenize tanıtıyorsunuz. Blogunuza yazdığınız her yazı ilk yazı olacağından Ana sayfanızda bir müddet sonra yeni yazılar eski yazı konumuna düşerek okunmayacaktır. İlgili ve meraklı okuyucu dışında okunmayan her yazı değerini kaybetmiş yazı durumuna düşücektir.

Sizde, bu durumdan sıkılıyor ne yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız aşağıdaki açıklamaları adım adım takip ederek, blog Ana sayfanızı güncel tutabilirsiniz.Okuyacağınız makalede blog Ana sayfanızı güncel tutmak ile kalmayıp, okuyucu kitlenizi de artırarak eski yazılarınızın değer kazanmasını sağlayacaksınız.
Blog Ana Sayfanızı nasıl güncel tutacaksınız?

Hiçbir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan, yazınıza eklediğniz etiketinize tıklayıp açılan sayfadaki etiket ismini ve tarayıcınızdaki etiket kısmını kopyalayıp aşağıda verilen kodlar içine ekleyerek hazırladığınız eklentiyi gadget olarak ister sidebar sütununa, isterseniz alt bilgi olarakta bilinen Footer alanına ekleyebileceksiniz.

Her nereye eklerseniz ekleyin, farklı etiketlerinizden oluşturulmuş yazılarınızın, resim boyutu, yazı uzunluğu, eklenti konum genişliği, gösterilecek yazı sayısı, gibi özelliklerini değiştirebilirsiniz.Beğendiğiniz ve çok ilgi gören yazınızdaki etiketinizi istediğinizde günlük, haftalık, aylık değiştirerek birbirinden güzel ilgi çeken makaleleri resimli, açıklama bilgileri ile okuyucu kitlenize tanıtabilirsiniz.

Yukarıda yazılanlar ilginizi çekti ise hemen kurulum aşamalarına geçebiliriz. Örneğini görmek isterseniz Guney59 Paylaşım blogumun sidebar gadgetinde bulunan ve “Küflü Oda Yazıları” olarak isimlendirdiğim başlık yazısının altına bakabilirsiniz.

 kuflu-oda-yazilari

Etiketler ile düzenlenmiş yayın eklenti kurulumu :

1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.

2. Aşağıda verilen kodları önce kopyalayın ve bir metin dosyasına yapıştırın. Dilerseniz daha gelişmiş bir metin editörünüde buradan indirip kurabilirsiniz.

Etiket eklenti kodları :
<link rel="stylesheet" type="text/css" scoped="scoped" href="https://blogger-json-experiment.googlecode.com/svn/resources/multi-feed/multi-feed.min.css"/>
<style type="text/css" scoped="scoped">
/* Custom CSS */
.list-entries {
 margin:5px;
 width:275px; /* Label widget */
 float:left;
 font-size:11px;
}
</style>

<div id="feed-list-container"></div>
<div style="clear:both;"></div>

<script type="text/javascript">
var multiFeed = {
  feedsUri: [    
    {
      name: "Web Yönetici Veri araçları",
      url: "https://guney59.blogspot.com",
      tag: "Veri%20araçları"
    },
		{
      name: "Blogger Tema tasarım",
      url: "https://guney59.blogspot.com",
      tag: "Tema%20tasarım"
    },    
  ],
  numPost: 4,
  showThumbnail: true,
  showSummary: true,
  summaryLength: 80,
  titleLength: "auto",
  thumbSize: 72,
  containerId: "feed-list-container",
  readMore: {
    text: "Daha fazla bilgi edin..",
    endParam: "?max-results=9"
  }
};
</script>
<script type="text/javascript" src="https://blogger-json-experiment.googlecode.com/svn/resources/multi-feed/multi-feed.min.js"></script>
<div style="font-size:10px;text-align: center;">By <a href="http://guney59.blogspot.com/2016/05/blogger-populer-yazlar-gibi-her-hafta.html"target="_blank"> Adnan Güney Gadgeti Al</a></div> 

3. Yukarıda verilen kodları metin editöründe iken aşağıdaki açıklamalara bakarak kendi blogunuza göre yapılandırın. Yapılandırma işlemleriniz bittiğinde metin editöründeki kodları kopyalayın ve;

4. Sırası ile, YerleşimGadged ekleHtml/JavaScript Gadged’ini açıp yapıştırıp ve kaydedin.

Etiket Eklenti kodlarının Özelleştirilmesi :

width: 274 px. : Temanızın genişliğine göre değeri düşürüp çıkarabilirsiniz.

font-size : 11px. : Eklenti içindeki yazı büyüklüğünü buradan değiştirebilirsiniz.

name :Web Yönetici Veri araçları“, Eklentide görülen etiket başlık ismine istediğinizi yazabilirsiniz.

Url : https://guney59.blogspot.com”, Url. kısmına kendi blog linkinizi girin. Blogunuzda, Https güvenlik koruması etkinleştirilmiş ise (s) harfini girmeyi unutmayın.

tag : Göstermek istediğiniz etiket kısmına kendi blog etiketlerinizi girin. Bu etiketi gün, hafta ve ay olarak değiştirerek kullanmaya özen gösterin. Not: Bu alanda en önemli olan kısım etikettir.

Bu nedenle, Etiketinizi tarayıcıdan alın.
tarayici-etiket-ismi

Örnek :Blog%20ipuçları ) son yazılı kısmı alın.

https://guney59.blogspot.com.tr/search/label/Blog%20ipuçları

Hemen alt kısmdaki etiketide aynı şekilde yapılandırın.

numPost : 4, Alt alta kaç adet yazınızın görülmesini istiyorsanız adet belirleyin.

summaryLength: 80, Yazı uzunluğunu kendinize göre belirleyeceğiniz sayıdır.

thumbSize: 72, Resim büyüklüğünü kendinize göre belirleyin veya bu şekilde kullanın. 72px. genişlik ve yükseklik ayarını belierlemektedir. ( 72 x 72px. ) gibi.

Daha fazla bilgi edin.. : Bu kısma değişik farklı bir isim girebilirsiniz.

max-results=9, Etiketinize tıklandığında kaç adet yazınızın açılan sayfada görülmesini sağlayan rakamı belirlemektedir. İstediğiniz bir sayı ile değiştirebilirsiniz.

Özel : showSummary : true, Yazı Linkinizin altında açıklama yazılarını göstermek istemiyorsanız, true etiketini false olarak değiştirin.

showThumbnail: true, Yazınızda Resimleri göstermek istemiyorsanız, true ismini false olarak değiştirin. Kodlar içinde açıklama yapılan yerler mavi ve kırmızı ile renklendirilmiştir. Eklenti hakkında sorun yaşıyorsanız yorum yazarak sorunuzu belirtip yardım alabilirsiniz.

NOT: Etiket Yayın Eklenti kodlarını kullanıyor, emeğe saygı duyuyorsanız lütfen alt bağlantı linkini silmeyin.

Farklı bir eklenti kullanmak isterseniz aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

Blogger Alt Bilgi Etiket Widget Eklentisi

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Samsun Musiki Cemiyeti Annelere İthaf Vuslat Konseri

Web site Hedefleriniz için Ücretsiz Adsense Klavuzu