Blogger Menü Nasıl Yapılır Videolu Anlatım
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Blogger Menü Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

0

Blogger tema kullanan yeni yazarların özel tema kullanmadan blog’una ekleyeceği 2 kod, etiket ve bağlantı linki ile 10 dakikada renkli açılır menü’nün nasıl yapılacağını yazının devamında video’lu olarak inceleyelim. Öncelikle yapacağımız işlem hakkında kısa bir açıklama yapalım.

Açılır menü yapımında kullanacağımız araçlar nelerdir? Bu araçları nasıl kullanacağız? Adım adım okuyup video’yu izlerseniz, açılır menünüzü hemen yapabilirsiniz.

Blogger açılır menü için kallanacağımız araçlar;

  1. HTML/JavaScript Gadget’ini kullanacağız. Öncelikle;
  2. ŞablonÖzelleştirGelişmişCSS ekle yolunu takip edip, CSS kod ekleme
  3. Kodlar içinde etiketlerden oluşan kullanacağınız bağlantı linki; Örnek bağlantı link : http://guney6.blogspot.com/p/hakknda.html4. Bağlantı linkine vereceğimiz etiket ismiÖrnek bağlantı linkinin ismi : HakkındaBunlar Blogger statik sayfalar için olan linklerdir. (Hakkında, hakkımda, iletişim)

Ana Sayfamız için ise bağlantı link ve ismi şu şekilde olacak;

Ana sayfa linki : http://guney6.blogspot.com.tr/

Ana sayfa ismi : Ana Sayfa

Bu linklerin nasıl kullanılacağını aşağıda verilen video da izlerken dikkat edin.

Ayrıca Bakınız ⇒ Blogger için YouTube Playlist Eğitim Videoları

Blogger da yapacağım işlemler hakkında açıklama ;

  1. Gadget’i kaldırmadan önce bir yedek alıp gadgeti kaldıracağım.
  2. Tekrar gadget’i kurup yukarıda verdiğim linkleri ekleyeceğim.
  3. Bu işlemleri yapmak için Google Drive Dokümanlardan yararlanacağım. Yani Google Drive Dökümanları bir blogger editörü gibi kullanacağım. Bu işlemleri yapabilmek için bir metin dosyası da kullanabilirsiniz. Gelişmiş ücretsiz Notepad++ metin Proğram linki.

      4. Menü başlığının, genişlik ayarlarının nasıl yapıldığını göreceğiz.

5. Blogger açılır menü kodlarını buradaki linke tıklayarak, tarayıcı yeni sekmede açıp alabilir, konu hakkında daha geniş bilgi edinebilirsiniz.

6. Menü başlığınızın yan kısımlarına yeni açılır menü de ekleyebilirsiniz. Video’u izleyin. Video biraz uzun olabilir. Ancak çok kısa bir anlatım yapmanın kimseye faydası olmayacaktır. Blogger’un kendi temasında menü bağlantı başlığı nasıl yapılır YouTube Videosu

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap