1. Ana Sayfa
  2. Genel

Blogger için Ücretsiz DMCA Rozeti

Blogger için Ücretsiz DMCA Rozeti
0

dmca-kodu-alma

Web site veya Blogger, kullanıcıları için, içerik kopyacıların korkulu rüyası olan, ücretsiz DMCA rozetini (badge) blog gadget’inize ekleyerek emek düşmanı içerik kopyalama yapanlara göz dağı verip biraz olsun dur diyebilirsiniz. Yazı başlık ve açıklama içinde yer alan DMCA kelimesini buradan okuyarak Wiki daha fazla bilgi sahibi olun. Kısaca DMCA kelimesinin anlamını Telif haklarını koruma yasası olarak düşünebilirsiniz.

Blog içerik ve resimleriniz bilinmeyen kişilerce kopyalanıp, kendi sitelerinde kendi yazıları gibi gösteriliyor ve Google arama sonuçlarında aynı yazıya sahip farklı siteler özgün içeriğiniz olduğu halde ilk sıralarda çıkıyorsa ; biraz daha göz dağı vererek mücadele edebilirsiniz.

İlgiliBlogger Telif Hakkı ve DMCA Hakkında İpuçları

DMCA’nın, diğer bir ismi “Digital Millennium Copyright Act “ olarak bilinir. Dünya genelinde Web İnternet ortamını kirletenlere karşı kurulmuş bir işleyiştir. Sizde bu işleyiş içinde yerinizi alarak bir başlangıca adım atabilirsiniz. Google’un resmi sitesinde, “Google Şeffaflık raporu” ile ilgili geniş bilgilere ulaşabilirsiniz. Blog’unuza DMCA ücretsiz rozeti nasıl ekleyeceksiniz aşağıda adım adım inceleyelim.

dmca-rozeti

DMCA ücretsiz rozetin Blogger’a eklenmesi ile ilgili adımlar :

1. DMCA sitesindeki badge bölümüne giriş yapın.

2. Önce üyelik işlemlerinizi tamamlayın. (E-Posta ve şifreniz)

3. Yan kısımdaki Web siteniz için muhtelif rozet resimlerini göreceksiniz. Dikey çubuğu aşağıya kaydırın ve beğendiğiniz bir resme tıklayarak kodları yan taraftan alın.

DMCA Rozet kod’unun Blogger’a eklenmesi :

1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.

2. YerleşimGadget ekle HTML/JavaScript gadget’i açın ve biraz önce kopyaladığınız kodları yapıştırın ve uygun gördüğünüz bir alana sürükleyip blog’unuzu kaydedin.

3. Herhangi bir onay beklemeyin. En geç 24 saat içinde eklediğiniz kod index alacaktır. Blogunuza  eklediğiniz kodları silmediğiniz sürece siteniz takip altında olacaktır. Google’un DMCA ile birlikte çalıştığını unutmayın.

Ayrıca okuyunBlogger Telif hakkı ihlali iddia raporlama seçenekleri.

4. DMCA sitesine üyelik bilgileriniz ile giriş yapın. İsminizin bulunduğu açılır menüden farklı konu isimlerine tıklayarak neler olduğunu inceleyin. Uygulamayı canlı görmek için menü çubuğundaki Gizlilik ismine bakabilirsiniz.

 AyrıcaWeb Spam rapor bildirim aracı ‘nı da kullanarak temiz bir web dünyasına katkıda bulunabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap