Blogger İçerik Politikaları Hakkında
  1. Ana Sayfa
  2. Blogger

Blogger İçerik Politikaları Hakkında

2

Google Ürünleri arasında yer alan blogger, blogspot uzantılı bir blog kullanıyorsanız, blogger İçerik Politikaları hakkında bazı konuları kesin bilmeniz gerekmektedir. Blogunuzun kaldırılmaması, Adsense tarafından reklamların iptalı, hatta Google hesabınızın iptaline kadar uzayan birçok konuyu yaşayabilirsiniz. Bazen üşenip de okumadığımız, ya sonra okurum düşüncesi ile unuttuğumuz birçok önemli konular vardır. Google insanların gelişimi, toplumsal kalkınma, sosyal medya alanları gibi birçok alanda ürünleri ile hizmet veren bir şirkettir.

Birçok kişi Google’u sadece bir arama motoru olarak bilir. Evet Google iş ve Web Dünyasına arama motorlarının Devi olarak başladı. Tıpkı diğer iş dünyası gibi, politikalarından ödün vermedi. Araştırma,  geliştirme ve test işlemlerinden sonra internet dünyasına çok büyük katkılar kazandırdı ve halen de kazandırmakta.
blogger-web
Bu nedenle Google’ı bazı insanlar basite alabilir. Bu konudaki benim düşüncem ise basite alan o insanların bilgisizliklerinden kaynaklanmaktadır. Konuyu daha fazla dağıtmadan Google’un Ürünlerinden Blogger Blogspot uzantılı Blog’larınız için okunması gereken, Blogger İçerik Politikaları ile ilgili konunun linkini veriyorum.

Yarın bir gün keşke okusaydım demeden bir sayfadan ibaret olan bu bölümü okumanızı ve konunun önemini anlamanızı tavsiye ediyorum.

Ayrıca, Blogger Telik Hakkı ve DMCA hakkında bilinmesi gerekenler isimli yazımı inceleyerek de bazı konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Blagger İçerik Politikaları nelerdir? İnceleyiniz! http://www.blogger.com/content.g

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Adnan Bey yeniden merhaba,

    Blogger ile kurduğum sitede dizi, film, oyun vs. gibi internet ve bilgisayar tabanlı konularda vakit geçirmeye yönelik bildiğim ve kullandığım (izlediğim, oynadığım vs) şeyler hakkında öneriler ve içerik paylaşımları yapıyorum. İleriki zamanlarda Blogger başlığı altında “Blogger ile site kurmak” ve “Adsense onay alma süreci ve sonrası” gibi konularda tecrübe edindiğim ve belirli kaynaklardan öğrendiğim bilgileri kendi biçimimde “Neler yapılmalı? , Ne gibi sorunlar ile karşılaştım, Ben ne yaptım?” şeklinde bilgi ve yönlendirme tarzında yazılar yazmayı ve paylaşmayı düşünüyorum. Bu yazılarda zaman zaman karşılaştığım, faydalandığım veya bana yardımcı olan siteleri ve isimleri de belirterek yönlendirmeyi düşünüyorum. Sizi de ilk blogger siteniz ile tanıdım ve bu siteye de blogger siteniz üzerinden ulaştım. Sitenizden bu yazılarda bahsetmemde bir sakınca var mıdır?

    • Yazıdan bir alıntı yaparak, örneğin 4/5 satır, kendi düşüncelerinizi de alıntının hemen altına yazarak bağlantı verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir