1. Anasayfa
 2. Blogger

Blogger Grup Formu Sayfa Ayarı

Blogger Grup Formu Sayfa Ayarı
2

Blogger’a Google Grup Formunun nasıl ekleneceğini önceki makalemizde görmüştük. Şimdi de Blogger, sayfa olarak hazırladığımız formun temanız ile uyumlu olması için İframe kodlarında bazı değişiklikler yaparak formumuz ile uyumlu olmasını sağlıyacağız. İlgili adımları takip edin.

 Eklenen İframe kodlarında yapacağımız işlem her ne kadar kısa sürsede, bu ayarları değiştirmezseniz, Grup Formunuzun sayfa içi genişlik ve uzunluğunda hoş görülmeyen taşmalar yapacaktır. Grup formunun sayfanızda düzgün görülmesi için yapılacak işlemler ise;
1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.
2. Sayfalar sekmesinde iken, oluşturduğunuz Formu, düzenle seçeneğine tıklayarak açın.
3. Forum sayfasını Html modunda açın ve şağıdaki kodları tema sayfanızın Genişlik,  Yükseklik değerleri ile oynayarak rakamları değişin. Her değişimde kaydedin önizleme yaparak sayfa ayarlarınızı kontrol edin. Not: İframe, html oluştur modunda görülmez.
 
Uygulama sonrası Grup formu görünümü: Blog Ana Sayfada canlı örneğini görebilirsiniz.

 

Genişlik : width=”560” Yükseklik : height=”1800

Html modunda iken kodların görünümü :

Blogger grup formu iframe kodlarının görünümü


Önceki yazımız olan Bloguna Google Grup Formu Ekle başlık isimli makale ve diğer konuları Etiketden oluşturulmuş Forum kategorisini açıp okuyabilirsiniz.

Blogger Grup Formu ile ilgili Bir sonraki yazımız Blogger Grup Formu Yönetim ayarları olacak. Böyle önemli bir konu için takipte kalın.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Hayirli aksamlar adnan hocam. Ben blogumu yedeklemek istiyorum.. yedekleme ile ilgili makalenizi nerde bulabilirim ?

  • Sezer bey merhaba sizede iyi akşamlar dilerim. Sağ üst kısımda büyütece benzeyen arama simgesi var. Mausu üzerine götürün veya pencereye tıklayın. Blogger yedekleme yazın. Enterleyin yada bekleyin. Sonuçlar çıkacaktır.Uğraşmayın diye linki gönderiyorum.https://www.adnanguney.com/blogger-blogunuzu-yedekleme-nasil-yapilir/
   Makaleyi okurken bir lnk daha göreceksiniz. Lütfen onuda inceleyin.Anlatım ayrıca resimli gösterilmiştir.Anlaşılmayan yerler varsa aynı yerden yorum bırakabilirsiniz. Görüşmek üzere..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.