Blogger Google Plus Rozet Eklentileri
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Blogger Google Plus Rozet Eklentileri

+ - 2

Google Plus Developers, Geliştirici sitesinde, çok farklı biçimlerdeki Google Plus Rozet eklentilerini inceleyip yapılandırma seçeneklerini kullanarak web sitenize ekleyip kullanabilirsiniz.

Birçok Blog yazarının, Google (Developers) Geliştirici sitesini bilmediğini düşünerek, Google Developers web sitesini tanımanız ve bu siteden beğendiğiniz Google Plus rozet kodunu alarak web sitenizde kullanmanız mümkündür. Google Plus rozet veya beğendiniz diğer eklentileri kullanmanız açısından hiçbir sakınca yoktur.

Google Plus eklentileri blog okuyucularınızın artmasına yardımcı olan araçlardır. Blogger’un gadget olarak kullanıcılarının hizmetine sunduğu Google+ Followers, Google+ Badge (rozet), +1 buton araçları mevcuttur. Bu üç seçeneği gadget ekle kısmında zaten kullanıyorsunuz.

Bunların hazırlandığı ve hizmetinize sunulduğu kaynak site Google Developers sitesidir. Aynı zamanda sitede kendinizi geliştirebilecek birçok araç da mevcuttur. Sitede Rozet türlerini özelleştirerek kullanabilirsiniz. Sitede, Google Plus Profil, Sayfa ve Topluluklar, Gayrimenkul türleri, Google+, oturum açma ve birçok değişik uygulamaya rastlamak mümkün. Google Developers sitesine giriş yaptığınızda Google+ Rozet için bir örnek vererek işe başlayalım.

Google+ Rozet nasıl oluşturulur:

Sitede beğendiğiniz kutucuklara tıklayarak seçiminizin ön izlemesini yapın. Kendi Rozetinizi oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Google+ Rozet oluşturma sayfasına giriş yapın.

2. İlginç değil mi? Web sitenizin rozeti karşınızda görülüyor. Şimdi bunu özelleştirme nasıl yapacaksınız bu işlemleri inceleyelim.

Google+ User: Açtığınız, Blog sayınız fazla ise burdan seçim yapın

Features (Özellikler) : İcon seçeneği ve Rozet seçeneği

Loyout (Düzen) : Portrait (Portre) veya (Landscape) Manzara, yani resim sağda açıklama sol tarafta Width (Genişlik) : Ortada ki çubuğu sağ veya sola taşıyarak genişlik ayarı yapın.

Color theme (Tema rengi) : Blog temanızın siyah ve açık renkli olduğu düşünülerek seçiminizi belirleyeceğiniz bölüm Fotoğraf kapağı (Cover Photo) : Etkin Eneblad (Eneblad), Etkin değil  (Disabled),

Arka planda resminizin etkin olup olmadığına karar veriyorsunuz.

Tagline (Slogan) : Etkin (Eneblad), Etkin değil (Disabled) Blog profil altında yaptığınız kısa açıklamanın görülüp görülmeyeceğini belirler.

Language (Dil seçimi) : Ülke dilini seçin

3. Tüm özelleştirmeleriniz bitti ise sağ tarafta bulunan kodu kopyalayın, Yerleşim → Gadget ekle → HTML/JavaScript yolunu izleyerek yapıştırın. Blog’unuzu kaydedin bitirdiniz. Örnek bir kod görünümü.

4. Google Plus için diğer uygulamaları inceleyin. Uygulama mantığı yukarıda verdiğim örnek gibidir.

5. Diğer uygulamalarda, Google Plus özel profil URL değişimi yaptı iseniz ‘https://’ değiştirmeyi unutmayın.

Örnek : https://www.google.com/+AdnanGüney55

6. Farklı görünümler seçebilir zaman zaman değişim yapabilirsiniz. Google Geliştiriciler web sitesinde birçok uygulama mevcuttur. Siteyi tarayıcınızın yer imlerine kaydedin. Yukarıda anlatılan konuyu sevdi iseniz düşüncelerinizi sizde bir yorum yazarak belirtin.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 5 sene önce

    Merhaba 24 Ocakta google plus ara yüzünü değiştirdi. Bundan dolayı kurumsal google plus hesabımda özel url alma bölümünü ne kadar araştırsam da bulamadım bu konuda yardım edebilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.