Blogger Dynamic Magazine Görünümüne Yazının Devamı Eklentisi
  1. Ana Sayfa
  2. Dinamik blogger

Blogger Dynamic Magazine Görünümüne Yazının Devamı Eklentisi

0

Dynamic Blogger, bloglarınız da Magazine Görünüm kullanıyorsanız, yazılarınızın altında Yazının Devamı Oku (Read More) metninin görülmesi hoşunuza gidebilir. Dynamic Blogger, Magazine görünümünü seven okuyucular için geçerli olan bu eklenti kodunu kurmak için yapacağımız işlemleri aşağıda adım adım okuyarak Dynamic blogunuz da kullanabilirsiniz. Aşağıda verilen CSS kodlarını kullandığınızda blog makalenizin bitiminde “Yazının Devamı Oku “ veya “Devamını Oku” metnini görebileceksiniz. Demoyu İncele

Dynamic Blogger, bloglarınız da Magazine Görünüm kullanıyorsanız, yazılarınızın altında Yazının Devamı Oku (Read More) metninin görülmesi hoşunuza gidebilir.

Devamını Oku için yapılacak işlemler ;

  1. Blogger kumanda paneline  giriş yapın.
  2. Şablon → Özelleştir → Gelişmiş → CSS ekle yolunu takip edin.
  3. Aşağıdaki kodu yapıştırın ve bu ( } ) sağ kulaklı parantez işaretinde iken enter’e tıklayın.
  4. Blog’a uygula tıklayın.
  5. Verilen kod içindeki “Read More” metnini, “Devamını Oku” olarak değiştirin. Kod içinde Red kırmızı metni istediğiniz bir renk ile değiştirebilirsiniz.  Kod:
.magazine .summary:after, .ss{
content: " --> Read More" !important;
color: red !important;
} 

Yukarıda verilen kodlar çalışmazsa Alternatif Kurulum :

  1. Şablon → HTML’yi Düzenle adımlarını takip ederek şablon kodlarını açın.
  2. CTRL + F arama penceresinde iken aşağıdaki etiketi bulun.

/* END CUT */

  1. Yukarıdaki, CSS kodlarını eksiksiz kopyaladıktan sonra, bu etiketin  hemen altına yapıştırarak yaptığınız işlemi kaydedin. Not : Temanızı değiştirdiğinizde, CSS kodlarının da değiştiğini ve çalışmadığını unutmayın. Yeni tema seçiminden sonra CSS kodlarını yukarıda anlattığım şekilde uygulayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap