1. Ana Sayfa
  2. Blogger

Blogger Dışa Aktar İçe Aktar Yedekleme Görünümü Değişti

Blogger Dışa Aktar İçe Aktar Yedekleme Görünümü Değişti
0
Blogger’un Yedekleme özelliği olan İçeriği İçe Aktar, İçeriği Yedekle görünüm formatında değişiklik yapıldı. Blogger’un Şablon Tasarımı üzerinde yapılan değişiklerden biri de yedekleme özellik ve görselinin değişimi oldu. Blogunuzu iki şekilde yedekleyeceğinizi biliyor musunuz? 11.01.2013 tarihinde yayımladığım makalemde, farklı bir görüntü ile blogumuzun yedeğini alıyorduk.

Blogger 11.01.2013 tarihli yedekleme görseli

Ancak Blog ayarlarında yapılan değişiklikten sonra, blogunuzu dışa aktarma ve aktarılan dosyayı içe aktarma görsel yapılandırması değişti.

Blogunuzu dışa aktarma, içe aktarma :

Blog makalelerinizin kopyasını dışa aktararak farklı bir blogunuz için içe aktarabiliyorsunuz. Herhangi bir nedenden dolayı blogunuzu silmek istemeden önce bir kez daha düşünün. Yarın bir gün keşke yedek alsaydım, bunca emeğim boşa gitti demektense öncelikli önerim blogunuzu her ihtimale karşı ve fikir değişikliğinde pişman olmamak için tam yedeğini almanızdır.

Blogunuzu dışa nasıl aktarırsınız?

Blogunuzu dışa (bilgisayar masa üstüne) aktardığınızda, yayınlar ve yorumları içeren bir .xml dosyası ile aktarmış olursunuz.

1. Blogger’da oturum açın.

2. Dışa aktarılacak blogunuzu seçin.

3. Sol taraftaki menüde Ayarlar → Diğer’e tıklayın.

4. Üst kısımda, “İçe aktarın ve yedekleyin” seçenek menüsünde, İçeriği İçe Aktar ve İçeriği Yedekle seçeneğini göreceksiniz. İçeriği Yedekle butonuna tıklayarak tüm blogunuzu yedekleyin.

İçeriği İçe Aktar ve İçeriği Yedekle seçeneğini göreceksiniz. İçeriği Yedekle butonuna tıklayarak tüm blogunuzu yedekleyin.

İçeriği İçe Aktar ve İçeriği Yedekle seçeneğinin görünümü

Blog Şablon Yedeğini Alma :

Blogunuzun şablon kopyasını kaydetmek için, sol taraftaki menü seçeneklerinden, Şablon‘u seçin ve Yedekle/geri yükle‘ye tıklayarak şablon yediğini indirin.

Blog Yayın ve Yorumları Blogunuza Aktarma :

1. Blogger’da oturum açın.

2. Yayın ve yorumları aktarmak istediğiniz blogunuzu seçin.

3. Sol taraftaki menüde, AyarlarDiğer‘e tıklayın.

4. Üst kısımda bulunan, Blogu içe aktar‘a tıklayın.

5. Bilgisayarınıza indirdiğiniz .xml dosyasını seçin.

6. Yayınla’yı seçin.

 Blogunuzu içe aktarma sırasında, açılan pencerede hemen yayınlanmasını istemiyorsanız onayı kaldırmayı unutmayın.

Blogger içeriği içe aktarma penceresi

Not: Blogunuzu içe aktarma sırasında, açılan pencerede hemen yayınlanmasını istemiyorsanız onayı kaldırmayı unutmayın. Bir blogun içe aktarılma işlemi sırasında, dosya boyutu sınırı yoktur, ancak günlük içe aktarma sayısı sınırlı olduğunu hatırlatmak isterim.

Blogger Şablon Yedekleme video anlatımı

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap