Blogger Dinamik görüntüde Kategori uygulaması
  1. Ana Sayfa
  2. Dinamik blogger

Blogger Dinamik görüntüde Kategori uygulaması

0

Dinamik görüntüde Kategori uygulaması nasıl yapılır.Dinamik görünümde sayfa menüsüne ve kenar çubuğunuza kelimelere link bağlantısı vererek kategori uygulama işlemini 5 dk.da yapmak mümkün. Uzun zamandır, internette ve birçok blogda arayıp da bulamadığım bir konuyu kendi çabalarımla, birazda eski bilgilerimle araştırarak sizlerle başlamak istedim.

Kategori nasıl yapılırEminim sizlerinde düşündüğü bir konudur.Bloggerde dinamik görünümlere geçtiğimiz günden beri kafamda devamlı soru halinde olan bir konu.Sorumuz şu:Bloğumuza eskiden gadged ekleyebiliyorduk. Dinamik görünüme, geçtiğimizden beri bunu yapamıyoruz. Ve düşünüyoruz! Ne yapabiliriz ? Şimdi sırası ile inceleyelim.Eski şablonumuzda “Bağlantı Listesini Yapılandır” hepiniz bilirsiniz. Bu gadget ile ne yapıyorduk ?Yeni Site URL’si :  http://guney59.blogspot.com/search/label/Blog sitesi kurulumuŞeklinde yazıyoruz. (Siz kendi uygulamanızı mavi kısma adepde edeceksiniz.)Yeni Site Adı    :  Blog sitesi kurulumu (Etiketimiz)Sonuç olarak Blog sitesi kurulumu kelimesine tıkladığımızda bizi o sayfaya, verdiğimiz tüm linklere ait olan yazılarımıza götürüyor.Bu bağlantıda ne kadar yazımız varsa sıralıyor.Bu uygulamayı word dosyasında çalışarak yapmaya çalışıyorsanız ekleyeceğiniz linke (ctrl+Alt+K) kısa yol tuşlarına basarak köprü de oluşturabilirsiniz uygulamanız mümkün.

Bu anlatım şu anda dinamik görünüme geçmemiş yada geçmek istemeyen blogger kullanıcıları içinde sitelerine bağlantılı link (kategori, etiket) ekleyebilecekleri bir uygulama olduğundan. Sitelerine uygulayabilirler. 

Menü çubuğunuzda hangi bağlantı, etiket adı kullanacaksanız o ismi veriyoruz.Yalnız şunu unutmayın.Bu vereceğiniz isim bu bağlantı ile ilgili olacak ve yayınlayacağınız tüm bağlantılar bu alanda toplanmış olacağından mutlaka yayın içerikleriklerinize vereceğiniz bağlantı link ismi aynı olması önemlidir.Yoksa bu sayfada çıkmazlar. Menu Oluşturma kategorisindeki yazıları inceleyerek kolayca farklı menüler oluşturabileceğinizi biliyor musunuz ? İnceleyin.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap