Blogger DatePublished ve DateModified Hatalarını Düzeltme
  1. Ana Sayfa
  2. Blogger

Blogger DatePublished ve DateModified Hatalarını Düzeltme

2

Web yönetici araçları, Yapısal veri test aracı ile Blogger Ana sayfa linkini kontrol ettiğinizde “datePublished” ve “dateModifiedTarih zaman biçimleri ile ilgili hatalar alacaksınız. Hataları hemen düzeltmek için okumaya devam edin.

Bogger geliştiricileri blog şablonu üzerinde yaptıkları yeniliklerden dolayı belirli dönemlerde blog kullanıcıları farklı hatalar ile yüz yüze kalmak zorunda kalıyor. Tabi, bu hataları blog kullanıcısı fark edebilirse anında müdahale edebiliyor. Yoksa ilerleyen zaman için de bu hatalar hat saflara kadar çıkabiliyor.

Bogger geliştirici grubunun son çalışmalarından sonra alınan hatalar arasında “datePublished” ve “dateModifiedTarih zaman biçimleri ile ilgili hataları sayabiliriz.

blogger-datepublished-datemodified-hatalari

Ancak alınan hata mesajı bununla da sınırlı olmayıp “Missing: home Location,” “Eksik: Ev Konum” Türkçe diline dönüştürülmüş başlık etiket ismi ile de karşımıza çıkıyor. 

search-console-yapilandirilmis-veri-hatalari

Missing: home Location, Eksik: Ev Konum ile ilgili hata ise en kısa zamanda yazı halinde okuyucularımıza sunulacaktır. Sizde ilk çıkan yazılardan hemen haberdar olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken işlem hemen Abone olma işlemini yapmanızdır.

Yukarıda görsel olarak verilen resimde dikkat ederseniz yazının yazıldığı Tarih zaman biçimleri kısmındaki, “03:30 (03:30 değeri tarih/zaman olarak anlaşılamıyor.” ifadeyi göreceksiniz. Daha fazla bilgi için, Tarih/zaman biçimleri hakkındaki detayları inceleyebilirsiniz.

Bogger, “DatePublished” ve “DateModified” Hatasını Düzeltmek için;

1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.

2. Sırası ile, Ayarlar Dil ve Biçimlendirme, sekmesini açarak aşağıda test edilerek denenmiş ayarların aynısını resmi inceleyerek uygulayın.

blogger-ayarlar-dil-ve-bicimlendirme

Yukarıda anlatılan işlemleri yaptığınızda, blogunuzda çıkan tarih ile ilgili hataların düzeldiğini göreceksiniz. PageSpeed Insights test aracına giriş linki ile denemelerinizi yapabilirsiniz. Önce blog ana sayfanızı sonrada, makale linkinizi test edin.

PageSpeed Insights test aracı ile yapılan inceleme sonuçları
pagespeed-test-sonuclari

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Merhaba
    Üstteki ayarları yapmama rağmen datepublished ve datemodified hataları düzelmiyor maalesef.

    • Özge hanım merhaba, Birçok eksikliğininizi Sitemdeki kategori widget içinde Veri araçlarında topladım. Yaklaşık 55 yazı var. Herbirini kendi blog hatalarımı görerek düzenledim. İnanın bu hataları düzeltmeniz için yazıyı adım adım okuyup sabırla yapmanız lazım.Her hatayı düzeltme yaptıktan sonra test edip düzelip düzelmediğini kontrol etmeniz lazım. Hata isimlerine göre sitede arama yapabilirsiniz. Menü çubuğundaki aramaya kelime satırını girin birkaç saniye bekleyin birkaç makale alt alta gelecektir.Blogunuzdaki tarih ve yazar isminden başlayın bence. Ayrıca Kategorilerde Tema tasarım ismi altındaki yazılar ilede temanızı düzeltebilir türkçeye çeviriyi nasıl yapacağınızı görebilirsiniz.
      Size yol gösterecek makalelerin linki:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir