Blogger BlogSpot’ta Özel Bir Ads.txt Dosyası Nasıl Eklenir
  1. Ana Sayfa
  2. Adsense

Blogger BlogSpot’ta Özel Bir Ads.txt Dosyası Nasıl Eklenir

0

Her yayıncı için, reklamlar önemli bir gelir kaynağıdır. Benzer şekilde, Blogger.com Platformunda, çeşitli reklam şirketleri bloglarınıza reklam yerleştirmenize izin verir, ancak sitenizde görüntülenen reklamların orijinalliğini kontrol etmek de aynı derecede önemlidir. 

Reklamların gerçekliğini doğrulamak, Ads.txt dosyaları aracılığıyla yapılabilir. Dolandırıcılık veya virüslerden kaçınmak için Ads.txt, hem yayıncıyı hem de reklamvereni kaçınılmaz olan herhangi bir koşuldan korumayı amaçlamaktadır. Bu makalede, Blogger BlogSpot‘ta nasıl özel bir Ads.txt Dosyası Ekleneceği açıklanacaktır.Ads.txt nedir? “Ads.txt” dosyası, web sitesi sahibi tarafından yetkilendirilen farklı reklamveren ağları hakkında bilgi taşır ve bu reklamverenler veya reklam şirketleri reklamlarını web sitenizde gösterebilir. Ads.txt dosyasını kullanmanın arkasındaki fikir, dolandırıcılık ve sahte reklam yerleşimlerini bilinmeyen kaynaklardan yerleştirmekten kaçınmaktır. Ads.txt dosyası, alıcıların otantik satıcıları seçmelerine ve otantik reklamları bloglarında, web sitelerinde veya herhangi bir yayın ortamında yayınlamalarına yardımcı olur.

Neden Özel Bir Ads.txt Dosyası Kullanılır?

Dijital reklam pazarını, arbitraj üzerinde çalışan kötü oyuncular tarafından koruyan teknolojik bir gelişme aracıdır (düşük kaliteli alan satın almak ve premium içerik web sitesinde yayınlamak). Örneğin, hileli bir işletme, düşük kaliteli bir web sitesinde düşük değerli bir reklam alanı satın alabilir ve bbc.com gibi premium içerikli bir web sitesinde yayınlayabilir. Bu tür girişimler, reklam sahtekarlığı dolandırıcılarının sahte envanter satmalarını zorlaştırmaktadır. Bu eğitici de, Blogger.com‘u kullanarak blogunuza ads.txt dosyasının nasıl uygulanacağını açıklayacağız.

Blogger’da ads.txt Dosyası Nasıl Eklenir1. Adım Giriş Blogger’da
Yapmanız gereken ilk şey, blogunuza ads.txt dosyası eklemek, Blogger hesabınıza giriş yapmaktır. Oturum açma işlemi Gmail hesabınızı ve şifreniz ile giriş yapın.

Adım # 2: Blogu seçin

Birden fazla bloga sahipseniz, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi bir ads.txt dosyası eklemek istediğinizi seçin:

Adım # 3: Arama Tercihleri

Üçüncü adımda, blog seçildikten sonra, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi ayarlar altındaki arama tercihlerine gitmeniz gerekir :

 

Adım 4: Para Kazanma Seçimi Para kazanma

altında , blogunuz için özel ads.txt dosyasını etkinleştirme seçeneğini bulacaksınız . Sadece ekrana tıklayın ve sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi özel ads.txt içeriğini etkinleştirmek için evet seçeneğini seçin .

Ads.txt dosyanızı etkinleştirdikten sonra, bir metin kutusu görünecek, ads.txt ayarlarını üçüncü taraf para kazanma platformundan kopyalayıp, reklam para kazanıcınızı blogcuya bağlamak için metin kutusuna yapıştırın. 

Her şey bittiğinde, değişiklikleri kaydet‘i tıklayın . İşte ads.txt dosyanız şimdi blogunuzda yayında.. Not: blokurl.com adresinizin sonuna /ads.txt yazarak kontrol edebilirsiniz.
 https://guney59.blogspot.com/ ads.txt

Örnek: Farklı bir Ads sıralaması

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap