1. Anasayfa
 2. Blogger

Blogger Blog Yazı Editörü kullanımı

Blogger Blog Yazı Editörü kullanımı
0

blogger-yazi-editoru

Blog nasıl kurulur yapılacak işlemler nelerdir , yazımızda blogger da blogların nasıl kuracağını, blog ayarlarını ve gadgetlerin nasıl kurulması gerektiğini anlatmıştık. Bu yazımıza paralel olarak Blog temel tasarımlarını yaptıktan sonraki en önemli kısım olan yazı editöründe yazılarınızı nasıl biçimlemeniz gerektiği ile ilgili bilgileri paylaşalım. Sonuç olarak her iki konuyu birleştirdiğimizde blogunuzu tanımış olacaksınız. Artık blogunuzdaki yazıları bilinçli bir şekilde yazabileceksiniz. Bu işlemler size ne kazandıracak.

Hepsinden önemlisi bilinçli bir web oluşturmanızı, arama motorları ile uyumlu ve sağlıklı bir blogunuzun olmasını sağlamış olacaktır. Birçok forum ve yorumlarda mutlaka rastlamışsınızdır. Bloğum arama motorlarında neden çıkmıyor? Google blogumu dizine neden eklemiyor? Alexa sıralamam neden düşük? PR değerim neden değişti? Bloguma neden ziyaretcim gelmiyor vs gibi konuları uzatabilirsiniz.

Eğer bu tür soruları görmedi iseniz sizlere önerim Web Yönetici Araçları forum kısmına giriş yaparak yapılan sorgulamaları incelemeniz hatta formun bir üyesi olarak katılım sağlamanızdır. Birçok soru sorabileceğiniz gibi, soracağınız sorularında daha önceden verilen cevaplarını inceleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Aşağıda size rehberlik edecek ilgili bilgileri inceleyin.
1. Blog editör kısmındaki butonların ne anlama geldiğini incelemeye başlayın.
2. Blogunuza zaman zaman kod eklemek isteyebilirsiniz. Bu kodları nasıl çerçeve içine alacağınızı inceleyin. Google Drive dökümanında kod çerçevesi yapımı yazımızı takip edin.
3. Blog yazılarınızı Google Drive Dökümanlarda nasıl yazacağınızı ve menüleri nasıl kullanmanız gerektiğini inceleyin.
4.Google Drive hakkında bilgiler.
5.Google Drive Dökümanlarda yan yana nasıl resim eklenir.
6.Windows Live Writer’ı blog editörü olarak da kullanabilirsiniz.
7.Blog yazılarınıza devamı eklentisi nasıl yapılır.
8.Başarılı bir site için 10 kural nelerdir.
9.Blogger yayın edit ayarlarınızı kontrol edin.
Yukarıda verilen linkleri takip ederek anlamaya çalıştığınızda bloğunuzu bitirmiş ve yazılarınızı rahatlıkla yazabileceğiniz konuma geleceksiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.