Blogger Blog Wordpress’e Nasıl Aktarılır
 1. Ana Sayfa
 2. Genel

Blogger Blog Wordpress’e Nasıl Aktarılır

2

Blogger blogunuzu, farklı bir blog kullanmak istediğinizde tüm bilgilerinizi aktarabilirsiniz. Blogunuz da bulunan içe aktar, dışa aktar seçeneklerini bu amaç için kullanmanız mümkün.

 

Örneğin: Wordpress kullanmak istiyorsunuz. Wordpress blogunda ücretsiz alan adını aldıktan sonra blogger blogunuzdaki tüm bilgileri Wordpress bloguna aktarabilirsiniz.

Blogger Blog’umu Wordpress Blog’a Nasıl Aktarabilirim?

1. Wordpress’e giriş yapıyorsunuz. İzlenecek yol;

2. BaşlangıçAraçlarİçe aktarGereken izni verinBlogger seçin

3. Tüm bloglarınızın bir listesi sıralanır. Aktarmak istediğiniz blogunuzu sağ taraftan içe aktar seçeneğine tıklamanız yeterli.

4. Tüm blogunuzun yazıları, yazarları, yorumları wordpress bloguna aktarılır.

5. Blogunuzda bir problem yaşayabilirsiniz. Her zaman yedek bir blog kullanmakta fayda vardır.

Blogunuzu, Wordpress bloguna aktarma ile ilgili videomuzu izleyelim

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. 6 sene önce

  Detaylı bilgi için emeklerinize sağlık.
  Size bir sorum olacak; yaklaşık 1 yıl önce blogspottan wordprese taşıdığım bir web sitem var. Google’daki indexlerinin yenileriyle değişmesinde hiç sorun yaşamadım kısa sürede yenileriyle değişti.

  Şimdi ise ssl kurulumu yapacağım. SSL kurulumu için wordpress tarafında yapılacakları adım adım uygulayacağım ancak kafama takılan bir sorun var. Eski blogumun şablonuna kaydettiğim kodların içindeki site ismini http yerine https olarak değiştirmek dışında eski yönlendirmeyle alakalı farklı bir işlem yapmama gerek yok değil mi? Eski bloğuma link veren site ve sosyal medya paylaşımları sayısı oldukça fazlaydı bu nedenle hala eski url’ler üzerinden trafik alıyorum. Yanlış bir şey yapıp o trafiği kaybetmekten çekiniyorum.

  • Merve hanım merhaba; Öncelikle değerli yorumunuz için Teşekkür ederim. Ssl wordpress kurulumu konusu aslında derin bir konu nedenini kısaca açıklamaya çalışayım şuan yayında olan özgün siteniz hosting , sanala sunucu yada fiziksel sunucu üzerinden barındırılıyor olabilir. Seçenekler burada farklı alternatiflere dönüşüyor eğer hosting kullanıyorsanız özel bir yönetim ara yüzüne sahip olabilir yada diğer sunucu seçeneklerinde web siteniz barındırılıyor ise Cpanel yada Plesk panel gibi yönetim paneli kullanıyor olabilirsiniz. 3. alternatif olarak ise bunların hiç biri olmayıp başka arayüz ve başka barındırma seçenekleride kullanıyor olabilirsiniz. Bunları neden anlatma gereği duydum siz ssl satın alabilirsiniz bunu wordpress eklentisi ile kurmak işi bilmiyorsanız çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Sunucu ara yüzüne entegre edip tüm linkleri otomatik çevirecek bir sisteminiz olması en iyisidir. size tam detaylı bir yanıt verebilmem için kullanmakta olduğunuz sunucu sistemini ve yönetim ara yüzü markasını bize yazmanız gerekmektedir.
   Ayrıca; Henüz sunucu almadı iseniz veya değiştirmeyi düşündüğünüzde Sunucuyu bizden de alabilirsiniz. Bu size ne kazandırır? En zor koşullarda bile bizden yardım alabilmeniz. Tekrar görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir