Blogger Blog resimleri Nerede Nasıl Bulunur
  1. Ana Sayfa
  2. Blogger

Blogger Blog resimleri Nerede Nasıl Bulunur

+ - 0

 

Blogger, blog yazılarınıza yüklediğiniz resimler nerede barındırılır? Blog makalelerine yüklenen resimleri gün, hafta, ay ve yıl olarak nasıl bulunur? Birçok blogger yazarlarının da bildiği gibi blog makalelerine eklenen resimler “fotograflar” eskiden Picasa resim albümlerine yüklenmekteydi. Değişen teknoloji ve yeniliklere uyum sağlayamayan Picasa resim barındırma web sitesi, Google tarafından emekliye çıkarılarak, Picasa’nın görevlerini Google Drive bulut depolama servisine bıraktı.

Google Drive Microsoft şirketinin Ofis programları gibi, (Word, Exel, Slayt, vs.) birçok alanda doküman hizmetini tek bir servis ile çok rahat bir şekilde yürütebilmekte. Yani hiçbir Office programı kullanmadan tüm işlemlerinizi Google Drive ile (Word, Exel, Slayt, Resim, çalışmalarını) tek bir yerden yürütebilirsiniz.

Blogger, Blogspot alt domain ismi ile açılan tüm blog yazılarına yüklenen resimler de şu anda Google Drive 15 GB’lık ücretsiz depolama alanına yüklenerek depolanmaktadır. 5 yıl önce yüklediğiniz bir resmi dahi bularak masa üstüne indirdikten sonra tekrar kullanabilirsiniz.

Bloglarınıza yüklediğiniz resimlerin ücretsiz 15 GB’lık Google Drive bulut depolama servisine yüklendiğini öğrendiğimize göre, şimdi de bu resimleri gün, hafta, ay ve yıl olarak nasıl bulabiliriz bu konuyu açıklayalım.

Blogger’a Yüklenen Fotoğrafları Google Drive Depolama Alanında Bulma:

1. Google Chrome tarayıcınızı açın. Chrome tarayıcınız yok mu? Chrome tarayıcı İndirin.
2. Chrome tarayıcı sağ üst köşede noktalı kare simgesine “Google uygulamaları” dokunun ve açılan pencerede Google Drive simgesine tıklayarak açın.

google-chrome-uygulamalar

3. Açılan pencere sol menüdeki “Google Foto” ismine dokunun. Tüm resimlerinizin bu sekmede nasıl depolandığını inceleyin. Bu makaleyi hazırlarken yazı içinde kullandığım resimlerin Google Drive, Fotograflar alanında nasıl depolandığını aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

google-drive-fotograflar

4. Sağ tarafta bulunan dikey çubuğu aşağıya kaydırarak daha eski yayınlarınıza ait fotoğrafları bulabilir, bu fotoğrafları masa üstüne indirip tekrar kullanabilirsiniz.
Aralık 2015 yılına ait fotoğraflar

google-drive-aralik-2015-fotograflar

Google Drive Depolanan Fotoğrafları Dosya Olarak Bulun:

1. Fotoğraflarınızdan birine tıklayın, ancak resmi açmayın yani seçin.
2. Sağ üst menüde üç nokta simgesini açın ve bul ismine tıklayın.

google-drive-fotograf-dosyasi-bulma

3. Tüm resimlerin olduğu pencere açılacaktır. Menü çubuğunda hangi yılda (örnek: 2016) iseniz yazılı yıla tıkladığınızda eklemiş olduğunuz tüm resimlere ait dosyalarınızı görebilir, her bir dosyayı açarak inceleyebilir hatta beğendiğiniz resimleri masa üstüne alarak tekrar kullanabilirsiniz.
Google Drive yıl bazında fotoğraf dosya görseli

google-drive-foto-dosyalar

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap