1. Ana Sayfa
 2. Blogger

Blogger Blog ana sayfasında kayıtlı yayın miktarı kadar içeriğin görülmemesinin nedenleri!

Blogger Blog ana sayfasında kayıtlı yayın miktarı kadar içeriğin görülmemesinin nedenleri!
+ - 6

Blogger, blogunuzun düzen ayarlarını yaptığınız halde, Yeni veya eski blogger blog kullanıcıları, bir müddet sonra Blogger Sayfa Başına Doğru Yayın Sayısını göremeyebilir. İşte bu durumun nedenleri ve çözümleri.

Blogger’un “Yayınlar, yorumlar ve paylaşım ayarları” sayesinde, Ana sayfadaki kayıt sayısı,  Sayfa başına görüntülenmesi gereken mesaj sayısıResimlerin görünümüPaylaşım ve yorum pencereleri gibi ayarları yapılandırabilirsiniz. İlgili adımlar. Blogger kumanda paneli → Düzen → Yayınlar, yorumlar ve paylaşım, aşağıda çerçeve içine alınmış her bir kategori niteliğindeki başlık isimleri alt seçeneklerden düzenleme yapabilirsiniz.

Benzer makale: 

Blogger Ana Sayfa Yayın Kayıtları Görülmüyor Sorunu

Ancak! bazen Blogger temanızın varsayılan şablon kodlaması, bu ayarı görmezden gelerek, ana sayfada, sayfa başına çok az yayınınızı gösterebilir.

Bu ve benzeri sorunlar için;

Blogger, blogların yükleme sürelerini kısaltmak için ” otomatik sayfalandırma ” adlı bir mekanizma geliştirdi . Bu mekanizma, sayfanın yüklenmesi zor olduğunu algılarsa, sayfa başına daha az Blogger girişi göstermektir.

Bu otomatik sayfalamayı önlemek için Blogger blog’unuzun yükleme süresini azaltmayı deneyebilirsiniz, bazı öneriler şunlardır:
1. Uzun yazılarınızdaki Blogger “Atlamadan Sonra” özelliğini kullanın (daha fazlasını okuyun)
2. Görüntü boyutlarını azaltın / görüntüleri optimize edin.
Photoshop, GIMP veya ücretsiz çevrim içi görüntü optimizasyon hizmeti gibi bir yazılımı kullanabilirsiniz.
3. Gereksiz araçları temizleyin.
Blogunuzda birçok widget kullanmayın. Daha fazla probleme neden olur.

4. Hazırladığınız makalenizde “geniş boyutlarda resim” veya çok fazla resim kullanmayın. 

Not: Çok fazla büyük boyutlarda makale yazan blog kullanıcılarının ana sayfadaki yayınlarının 5/8 adeti geçmediğini göreceksiniz. Belirlenen yayın sayısının görülmemesinin başlıca nedenlerinden biridir. Sağlıklı SEO dostu blog kullanmak belirtilen değerlere uyum sağlamak ile gerçekleşebilir. Konu hakkında sorularınız varsa aşağıda belirtilen yorum pencerelerini kullanarak gönderebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (6)

 1. Hocan burda makaleler çok uzun olmasin diye yazmışsınız. Ortalama bir makale en uzun ne kadar olmali. Ve en kisa makale kac satır olmali.

  • Sezer bey, blogger için yazdığınız makalenin çok uzun olmaması gerekiyor. En doğalı, başlık, makalenin ne ile alakalı olduğunun kısa bir açıklaması, yine makaleyi özetleyen bir gelişme ile mümkün olan anlatımın tamamlanması gerekiyor. Şu kadar yazabilirsiniz diye bir kural yok. Ancak biraz makul olunması gerekiyor. Yukarıdaki yazıda anlatılmak istenen de bu. Çok uzun bir anlatım, diğer yazılarıda peşinde taşıyacağından görsel hatalara hatta diğer yazıların görülmemesine neden olabiliyor.

 2. 4 sene önce

  Adnan bey merhabalar. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Sitemin ana sayfasında benim belirleyeceğim bazı etiketlerin görünmemesini istiyorum. Etiket Witgetı veya witgetdaki başlık değil yani o etiketle paylaştığım gönderiler ana sayfamda gözükmesin. Sadece oluşturduğum açılır menüye tıkladıgımda ilgili yerde gözüksün istiyorum. Mesela futbol etiketi ile ilgili paylaşımlarım ana sayfada çıkmasın. Bu mümkün mü acaba. Saygılar teşekkürler.

  • Merhaba Akif bey, maalesef makaleye eklenen etiket modülü komplike çalışmaktadır.istediğiniz uygulama bir yazılım gerektirir. Ancak şu anda böyle kişisel bir yazılım mevcut değil.

 3. DEĞERLİ HOCAM.. BİR METNİ YAYINLARKEN GENELDE KOPYALA YAPIŞTIR TERCİHİM.. YAYINI YAPTIKTAN SONRA ANA METİNE DÖNDÜĞÜMDE BAZI SATIRLARIN EKRANA YARIM DÜŞTÜGÜNÜ SATIR BAŞI OLANLARINDA BİR ÜST SATIRA KARIŞTIĞINI GÖRDÜM..AYARLARDAN ANA SAYFA GÖRÜNTÜSÜNÜ ENİNE VE BOYUNA AYARLARI İLE DÜZELTMEYE ÇALIŞTIM BAŞARAMADIM.. İDEAL ÖLÇÜLER NEDİR.. ONUDA BİLEMEDİĞİMDEN GERİYE DE DÖNÜŞ YAPAMADIM TAVSİYENİZİ NEDİR.. E MAİL ADRESİM EKTE SAYGILARIMLA..

  • Merhaba Taner bey Herhangi bir metni biçimleyip, bir yazı stili seçebilirsiniz. Ben Georgia kullanıyorum. Ancak her temanında kendine özgü bir yazı stili mevcuttur. Birkaç farklı yazı tipi formatını yazınızı yazdıktan sonra önizleme ile kontrol edebilirsiniz. Böylece hangisinin daha iyi olduğunu kıyaslama şansınız olur. Vermiş olduğum linkte bazı konularda size yardımcı olacaktır kesin. Tekrar görüşmek üzere Saygı ve sevgilerimle.
   “Blogger Makale yazı yazma editörü kullanımı ve simge açıklamaları” Link:
   https://www.adnanguney.com/blogger-makale-yazi-yazma-editoru-kullanimi-ve-simge-aciklamalari/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.