Blogger Attribution Atfı Aktifleştirme
  1. Ana Sayfa
  2. Blogger

Blogger Attribution Atfı Aktifleştirme

0

Telif hakkı açıklamaları

Blogger gadgetleriniz arasında bulunan, Attribution diğer adı ile Telif hakkı gadget eklentisi zaman zaman kilitli konuma geçerek kaldırılmıyor veya diğer Gadget'lar gibi başka bir yere sürükleyip bırakılamıyordu. Blog'unuz da sizde böyle bir sorun yaşayarak çözüm yolu aradığınızda aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz. 

Sırasıyla, Yerleşim⇒ Şablon HTML'yi Düzenle, yolunu izleyerek Klavyeden Ctrl+F tuşları ile arama kutusuna Attribution yazıp aratıyoruz.

attribution

Not: Bazen Attribution kelimesi kopyala yapıştır olarak aratıldığında bulunamayabilir. Yazının üzerinde değişiklik yapmanız gerekebilir. Yazıyı yapıştırdıktan sonra aradaki boşlukların giderilmesi için ileri geri kelimeyi hareket ettirin. Attribution yazısını bulduğunuzda karşınıza şu şekilde bir görüntü gelecektir.

Attribution

 

 

Resimde belirtilen true yazan bölümü silin yerine alttaki örnekteki gibi false yazın.

false

 

Eski temalarda mevcut olan ancak yeni temalarda bulunmayan şu yazıyı görürseniz "outside of the include in order to lock Attribution widget" yazısını silin. Sildikten sonra Şablonu kaydedin. Kaydedildikten sonra Sayfa Öğeleri bölümüne dönün. Dikkat ederseniz Attribution alttaki örnekteki gibi bir görüntüye dönüşüyor yani sürükleyip başka bir yere bırakabilirsiniz. Önceki ve sonraki resmi inceleyin.

 

Düzenleye tıklayarak açılan sayfadan Kaldır'a tıklayarak Attribution gadget'ini artık ister kaldırın isterseniz kullanın karar size aittir. 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap