Blogger Ana Sayfa Yayın Kayıtları Görülmüyor Sorunu
  1. Ana Sayfa
  2. Blogger

Blogger Ana Sayfa Yayın Kayıtları Görülmüyor Sorunu

0

Blogger, Ana sayfa makale yayın kayıt adeti eksik, seçilen yayın kayıtları çıkmıyor ile ilgili sorun ve cevaplar. Blogger kumanda paneli Ayarlar, Yayınlar ve yorumlar, Kayıtlar ismi altında bulunan “En fazla şu kadar göster” kayıt adeti miktarı kadar yazınız blog ana sayfanızda çıkmıyor ve ne yaptı iseniz göremiyorsanız okumaya devam edin. Birkaç yıl öncesine kadar bir günlük olarak tanımlanan Blogger’un bir blog formatından çıkıp, web site görünümüne bürünmesi sonucu Blogger’u artık daha dikkatli kullanmanız gerekmektedir. Neden?

Blog ile Web site arasındaki tek fark, bir Domain ve Sunucu hizmetidir. Blogger’un Subdomain yani alt Domain olmasından dolayı, isterseniz 20 Tl.’ye bir Domain alıp, sunucu bilgilerini yönlendirerek Web siteniz gibi kullanabilirsiniz.

Blog veya Web siteniz arama sonuçlarında çıkıyor ve okuyucu kitlesi çekebiliyor ise her ne kadar ismi blog olsa da artık web site görevi yapıyor demektir. Bu nedenle de blogunuza gereken önemi vermeniz gerekir.

Blogunuza, rastgele resim, yazı, açıklama, etiket ve başlık isimlerini Google Web yönetici araçları ve arama sonuçlarına göre düzenlemezseniz ilerde geriye dönemeyecek sorunlar yaşarsınız. Bu sorunlardan biri de Blog Ana Sayfa akışınızda, siz 7 adet makale seçtiğiniz halde, Ana sayfada görülen 2 veya 3 adet makale görülmesi gibi konuları kapsamaktadır. Bog Ana sayfanızda görülmeyen kayıtlı yazınızın neden görülmediğini aşağıda şimdi adım adım inceleyelim.

Blog Makale Kayıt Ayarları doğru yapılandırılmış mı?

1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.

2. Sırası ile, YerleşimMain sekmesi altında, Blog kayıtlarını açın ve Ana sayfadaki kayıt sayısı seçimini kontrol edin. Seçili değilse, Ana sayfada görülmesini istediğiniz yayın miktarını girin.

 blog-kayitlarini-yapilandir

Blog Kayıtlarını Yapılandır

3. Kontrole devam ediyoruz. YerleşimYayınlar ve yorumlarKayıtlar sekmesinde, “En fazla şu kadar göster” yayın sayınız işaretli mi? İşaretli ise devam ediyoruz.

 blogger-kayit- sayisi-ayarlari

Blogger Kayıtlar En fazla şu kadar göster

4. Yazılarınızı tam sayfamı gösteriyorsunuz? Cevabınız evet ise ilk yapmanız gereken işlem yazılarınızda kesme aracını kullanmanızdır.

5. Sorunu çözmek için, Blogger kumanda panelinde bulunan yazı Kayıtlarınızdan son 7 adet yazınızı açın ve kesme işareti ekleyerek blogunuzu kontrol edin.

Blogger yazı kesme nasıl yapılır faydaları nelerdir

5. Yazı kesme aracınız kullanmanız birkaç sayfa için geçerli olabilir, ancak! Diğer yazılarınız için bu kesme işini tek tek yapmanız gerekecektir. Bu durumda çok zor olacağından aşağıda verilen linkten Tüm yazılarınızı nasıl keserek Devamını Oku ifadesini ekleyebilirsiniz inceleyin. Yazı kesmeyi otomatik yaparak Devamı Oku ifadesini eklemek için birçok farklı araç olduğundan tüm yazıları inceleyip beğeneceğiniz bir Devamı Oku eklentisini kullanmanız önerilmektedir.

Yazının Devamını Oku Eklentileri

yazinin-devamini-oku-gorseli

Yazının Devamını Oku Eklenti Görünümü

6. Yukarıda anlatılan tüm uygulamaları yaptığınız halde, sorununuz çözülmedi ise, Hatayı Blog kayıtlarında arayabilirsiniz. Blog kayıtları kodlarında yanlışlıkla silinen bir kod Ana sayfada yazılarınızın eksik görülmesine neden olabilecek bir işlemdir. Blog kayıtlarındaki kod değişimi ve nasıl yapılacağı video ve yazılı olarak anlatılmıştır. Lütfen aşağıdaki linkten takip edin.

Blogger Şablon Blog-1 Kod Hatası Sorun ve Çözümü

blog1-kayitlari

Blog-1 Kodlarının Yapılandırılması

Sonuç :

Blog Ana sayfadaki yazıların kesilip, Devamını oku eklentisi kullanılmadan uzun olması nedeni ile birçok yazınız görülmeyecek ve çıkmayacaktır.

Blogger’un Ana sayfada gösterilmesi gereken kayıt sayısı sınırlıdır. Bir tam yazı yaklaşık 4 adet makale boyutundadır. Kesme yada Devamını Oku eklentisi kullanmazsanız yazınızın uzun olmasından dolayı, Blog Ana sayfa akışınızda makaleniz 2 veya 3 adet görülecektir.

Aslında blog tema hatası gibi görülen ve yazılarınızın Ana Sayfada görülmemesinin en büyük nedenlerinden biri de budur. Sizinde farklı düşünce ve önerileriniz varsa yorum yazarak belirtebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap