Blogger Adsense Hesap Onay Hataları
 1. Anasayfa
 2. Adsense

Blogger Adsense Hesap Onay Hataları

4

Blogger, Blogspot uzantılı Blog’unuzu yeni açtınız veya uzun zamandır Adsense hesabınız onaylanmadı iletisini görüyor, Adsense reklamlarınızı başlatamıyorsanız bu yazımı okumaya devam edebilirsiniz. Google Adsense yayıncı kimliği ile ilişkili olan hesap onaylanmadı bildirimi blog kazançlar sekmesinde şu şekilde görülür.
Resim 1 : Google Adsense yayıncı kimliği ile ilişkili olan hesap onaylanmadı.

adsense-onaylanmadi-mesaji

Yukarıda resimde görülen Adsense onay verilmemesinin birçok nedeni vardır. Bu nedenleri aşağıda inceleyip blogunuz ile uyumsuzluk sağlayan kısımları tespit edebilirsiniz.
1. Blog’un sizin olduğunu, Web Yönetici Araçlarında doğruladınız mı?
Not: Blog’un Web Yönetici Araçlar’ında doğrulanması Dinamik ve Klasik Bloglar için farklılık gösterir.
→ Blog’u ilk düzenlediğinizde, blog teması Dinamik olarak karşımıza çıkar. Bu zamanla değişebilir. Dinamik Blog da Web Mülkü otomatik olarak atanır. Tekrar Web Mülkünüzü girmenize gerek yoktur. Google Blog hesabınızı, Google Adsense ve Google Analistik ile entegre ettiğinizde hesaplarınız birleştirilir. Sonuç olarak Web Yönetici Araçların da, web Mülkü aktiftir. Blogunuza eklenen kod sayesinde verilerinizi Google Analistik’den görebilir, Google Adsense ile hesaplarınızı aktif edebilir ve açılan formu doldurup onay bekleyebilirsiniz.

google-adsense Kısa zaman içinde onayınızın gelmesi, blogunuzda daha önceden eklediğiniz özgün yazılarınızda varsa adsense reklamlarınızın başlaması muhtemeldir.
2. Klasik blog, Dinamik blog yapısından çok farklıdır. Web mülkü kodunu, Google Analistik’e giriş yapıp ilgili formu doldurup kabul ettikten sonra, blog şablonunuza ekleyerek blogunuzun size ait olduğunu iddia edebilirsiniz.
→ Web mülkü kodlarını eklemediğiniz sürece,  Google Analistik verilerini almanız mümkün olmayacaktır.
→ Kazançlar sekmesinde devamlı aynı iletiyi göreceksiniz. Adsense’nin sizi onaylamadığını düşüneceksiniz. Aslında sizin eksik yapılandırmanız sonucu onaylanmadığını düşünmeniz, doğruyu anlamanıza yeterli olacaktır.
3. Google Adsense için çok önemli olan ve sizinde bu proğram polikalarını bilerek  uymanız ve kabul etmeniz gerekir.
Bu 5 kural nedir?

1.Kendi reklamlarımı tıklamayacağım ve başkalarını da bunu yapmaya teşvik etmeyeceğim.

2.Pornografi dahil, yetişkinlere uygun içerik barındıran sitelerde reklam yayınlamayacağım.

3.Telif hakkı kapsamına giren malzemelerin dağıtımını yapan sitelerde reklam yayınlamayacağım.

4.Şu anda bir Google AdSense hesabım yok Hesabınız varsa burayı tıklayın..

5.Reklamları tıklamaya teşvik eden öğeler içeren sitelerde reklam yayınlamayacağım

6.Program politikalarını okudum, kabul ediyorum ve bu politikalara aykırı hareket edilmesinin, reklamların veya hesabın kalıcı olarak devre dışı bırakılmasıyla sonuçlanabileceğini

Hemen alt sekmede sizi uyaran bir bilgi göreceksiniz. Sizi uyaran bu bilgi altı no’lu maddede görülmektedir okuyun lütfen. Bu çok önemli bir bilgidir. Bu kurallara uymadığınızda, Google Adsense proğram politikalarını ihlal etmiş sayılırsınız ve artık hiçbir zaman Google Adsense’i kullanamazsınız. Hatta ihlallerinizin aşırı derecede olması halinde, Google hesabınız, dahi devre dışı bırakılabilir.

Yeni blog kuran blogcular için bazı terimlerin kısa açıklamaları

Web Mülkü Nedir :
Web Mülkü, Blog’unuzun size ait olduğunu Google’a bildiren ve birçok verinin alınabileceği bir JavaScript kodudur.
Web Mülkü Nereden alınır :
Web Mülkü, Google Analistik sitesinden alınır. Bağlantıya tıklayarak Web Mülkü’nüzü almaya başlayabilirsiniz. Açılan pencerede Oturum aç sekmesine tıkladığınızda Google hesabınızla hemen açılacaktır.
Web Yönetici Araçları Nedir :
Webmastır’ların kullanılımına sunulan birçok verilerinizi görebileceğiniz, hatalı URL’lerinizi düzeltebileceğiniz kapsamlı bir Google ürünüdür. Site haritanızı, Dizin durumunuzu, site sağlık ve optimizasyon işlemlerinin yapıldığı en önemli araçtır. Blog kullanıcılarının elinin altında olması gereken en büyük servistir. Kesin kullanmanızı tavsiye ederim. Web Yönetici Araçları’na giriş için tıklayın. Açılan pencerede oturum aç ile giriş yapabilirsiniz.
Google Analistik Nedir :
Site Analiz bilgilerinizi, detaylı inceleyabileceğiniz Google sitesidir.

Web sitemde birçok bilgi mevcut olup, Arama penceresi veya kategoriler listesinden birçok konuya ulaşarak bilgi alabilir, yeni makalelerden haberdar olmak için Abone olma seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

 1. Öncelikle kolay gelsin. “…..yayıncı kimliğiyle ilişkili olan hesap onaylanmadı. Daha fazla bilgi edinin.” Yıllardır bu hatayı alıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 2. Tam aradığım yazıydı. Çok faydalı oldu. Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir