Blogger Adsense Hesabını Aktifleştirme
 1. Anasayfa
 2. Adsense

Blogger Adsense Hesabını Aktifleştirme

4

Google Ürünlerinden olan, Blogger ve Adsense kendi iç dünyasında kardeşçe çalışan iki servisdir. Blogger kullacısı olarak bazı bloglardan, Adsense reklamlarının etkinleştirmesi konusunda zorluklar yaşandığı bilgisini alıyorum. Blogger, ile oluşturulmuş blogunuz da Adsense reklamını nasıl etkin kılacağınızı, reklamları etkinleştirmek için izleyeceğimiz yolu, reklamın görülmeme nedenlerini aşağıdaki açıklamalar ile inceleyelim.

Blogu yeni açtınız ilk yapılacak işlemler;

1. Blogunuzu ilk açtığınızda hiç acele etmeyin. Blogunuzun verilerinin işlenmesi için önce birkaç özgün yazı yazmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Eskiden iki yazı yazsanız dahi reklamlarınız görülmeye başlayabiliyordu. Şu anda en az 40 yazınız olması ve 6 ay gibi bir süreyi tamamlamanız gerekiyor.

2. Blog açarken zaten Google Gmail hesabınızla kayıt oldunuz. Google Adsense için yeni bir hesap açmanız gerekmemektedir. Tek bir hesaptan birçok blog hesabınızı yönetebilirsiniz

3. Blogunuz için gerekli gördüğünüz tema yerleşimini, gadget yerleşim tasarımını tamamlayarak düzenli olmaya özen gösterin. Düzgün bir blog her zaman tercih nedenidir.

4. Tasarım işleriniz bittiğinde, blog’unuzu Web Yönetici Araçlarına kaydetmemiz gerekiyor.

5.Web Yönetici Araçlarına buradan giriş yapın ve blog için yapılan açıklamayı okuyun.
adsense-klavuzu
Bu siteyi doğrulayın yazısını göreceksiniz. Yazıya tıklayın. Açılan pencerede birçok seçenek göreceksiniz. Anlattığım seçenekleri kullanın. Başka seçeneklere incelemek amaçlı bakabilirsiniz.
→ Alternatif yöntemlere tıklayın
→ HTML Etiketine tıklayın (Sitenizin ana sayfasına meta etiketini ekleyin yazısını göreceksiniz)
→ 1. Adımda meta etiketini kopyalayın yazısını göreceksiniz.
→ Meta etiketi kopyalayın ve Blog şablon HTML Düzenleye giriş yapın.
→ Şablonunuzda <head> kodunu bulun.
→ Bulduğunuz bu kodun hemen altına aldığınız kodları yapıştırın blogunuzu kaydedin ama blogdan çıkmayın. Yanlış bir yapıştırmada çalışmayacaktır.
→ Web Yönetici Araçlarına dönün, hemen alt kısımda bulunan Doğrula seçeneğine tıklayın
→ Size doğrulamanın tam yapıldığı hakkında onay verecektir.
→ Onay vermezse meta etiketini yanlış yapıştırdınız demektir. Onay alana kadar tekrar edin.
→ Onay aldı iseniz yapmanız gereken başka bir işlem yoktur. Bu etiket veri gönderen bir yapı sergilemektedir. Başka bir şey değildir.
6. Sıra Adsense reklamımızı yayınlamaya geldi.
YerleşimBlog Kayıtlarına tıklayın → Kayıt arasında reklam göster kutusunu işaretleyin ve blogunuzu kaydedin.
Kazançlar sekmesine tıkla → Blog’da reklam göster Evet olarak işaretleyin
→ Adsense ile giriş yap tıklayın. Zaten Google Gmail hesabı ile giriş yaptığınızdan sizi tanıyacaktır.
→ Adsense hesabınıza gidin. Onay için bekliyor yazısı görürseniz belli süre onay gelene kadar bekleyin. Blogunuz da belli bir süre için çalışma yaptı iseniz hemen reklamlar görülmeye başlayabilir.

7. Google içerik politikalarını inceleyin. Blog tema veya yazılarınızda kesinlikle, Affilate (Satış) reklam içerikli gizli bağlantı vermeyin.

8. Yazılarınız kesinlikle size ait ve özgün 0lsun.

9. Kopya içerik barındırmayın.

Google Adsense reklamları için başka yapmanız gereken hiçbir şey yok arkadaşlar. Google Adsense, neden sizi engellesin ki? Adsense de ticaret yapan bir Google Sitesi. Kimse para kazandığı kolunu kesmez. Yeter ki siz yanlış yapıp kolunuzu kesmeyin.

10. Google Adsense içerik polikalarını bilginiz olması için kesin okuyun. Telif haklarına saygılı olun ve gözetin. Google Adsense veya Adwors içerik politikalarını ihlal eder ve askıya alınırsanız bir daha hiçbir zaman bu sistemi çalıştıramazsınız.
Lütfen son yazdığım cümleyi iyi okuyun ve arkadaşlarınıza da bu konuda bilgi verin. Farklı bir sorunuz varsa lütfen yorum kısmından not düşün. Kolay gelsin.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

 1. 7 sene önce

  Abi Kayıt arasında reklam göster dediğiniz yerde yok acaba sürüm falan mı değişti?

  • Ozan bey merhaba, bu kötü bir haber. Özel veya Blogger varsayılan hangi tema olursa olsun,Blog 1 kayıtlarında bulunan “Kayıtlar altında reklam göster” veya farklı bir sekmenin görülmemesi, çalışmaması BLOG1 Gadget’in bozulduğunu gösterir.
   Blog içinde yenilenme yapıldı tabi. Ancak Blog1 kayıtlarını silmez bu durum.

 2. 7 sene önce

  Adnan Bey, tekrar merhaba,
  Yukarıdaki “Google Adsense” bilgilerinin paylaşımı için (G+) ile paylaşmaya çalıştığımda ” 503 Hizmet Kullanılamıyor” uyarısı aldım. bilgilerinize.
  Uyarının Linki: “…”
  Belki gözden kaçan bir şeydir düşüncesiyle yazıyorum.
  Hoşça kalın efendim.

  • Halil bey merhaba, uyarı için teşekkür ederim. 503 Google geçici sunucu hatası vermiş. Linki inceledim şu anda çalışıyor. Desteklerinizden dolayı tekrar teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir