Blogger Adsense Gadget Reklam Önizleme Görülmüyor mu?
  1. Ana Sayfa
  2. Adsense

Blogger Adsense Gadget Reklam Önizleme Görülmüyor mu?

0

adsense

Blogger kumanda paneli, yerleşim sekmesinde Adsense gadget önizlemesi yaptığınızda reklam eklentiniz görülmüyor mu? Blogger, ile açmış olduğunuz blogunuzda Adsense reklam onayı aldı iseniz, üç adet farklı ebatlar ile eklediğiniz Adsense reklam gadgetinizi kontrol edin.

Adsense reklam gadgetini açın ve Biçim seçeneğindeki farklı ebatlar ile alt kısımdaki reklam önizlemesine bakın. farklı ebatlar ile yapacağınız kontrol sonucunda Adsense reklamının görülmediğini fark edeceksiniz. Adsense gadget biçimleme kısmında yapacağınız kontrol sonrası reklamlarınızın yok olduğunu düşünerek panik yapmayın.

Yaklaşık bir haftadır devam eden bu belirsiz farklılıklar büyük bir ihtimal ile Adsense reklam birimlerinin sunucu tarafında yaptıkları çalışmaları ifade etmektedir. Adsense reklam gadgetini son zamanlarda açmadı iseniz ve reklamlarınızı blogunuzun ana sayfasında görüyorsanız sorun olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak her an reklam görülmeme gibi sorun yaşayabilirsiniz. Geçici olarak yaşayacağınız bu durumdan endişe duymayın, arayış içine girerek panik yapmayın.

Adsense reklam gadget önzilemesi yaptığınızda aşağıdaki resim gibi boş bir reklam çerçevesi gerebilirsiniz.

adsense-onzileme-hatasi

Adsense reklam önizlemesi boş reklam pencere görünümü

Klasik Blogger da yaşanan bu durum, Dinamik blog görünümünde de yaşanmakta olup, hatta bir Dinamik blogger da reklam görülürken diğer Dinamik blogger da reklam görülmüyor. Yapmış olduğum araştırma sonucunda aşağıda verilen linkleri kontrol ettiğinizde bu durumu gözlemleyebilirsiniz.

adsense-reklami-gorulmiyor

Adsense reklamları görülmeyen Dinamik blog görünümü

Reklam görülen Dinamik test blog : guney11.blogspot.com

Reklam görülmeyen Dinamik test blog : bloggeradnanguney.blogspot.com

Blogger kullanıcıları için sorun oluşturacak bu durum, umarım kısa zamanda düzelir ve eski durumuna geri döner.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap